مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

تصویب هنرستان هنرهای زیبا برای دختران و پسران در ری

مدیرکل اداره ارشاد استان تهران در آیین معارفه رئیس جدید ارشاد شهرستان ری گفت: تصویب شکل‌گیری هنرستان هنرهای زیبا برای دختران و پسران در حوزه آموزش رسمی هنر انجام شده و امیدواریم این طرح در آغاز سال تحصیلی آینده به عنوان یک الگوی تربیتی لحاظ شود.

0 227

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛  محمد خراسانی‌زاده عصر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره ارشاد شهرستان ری با اشاره به خوش سابقه و تاریخی بودن شهرستان ری اظهار داشت: ری سرزمینی تاریخی، پرافتخار و شناخته شده‌ای است که موضوع حاکمیت آن همیشه و در همه دوران‌ها دارای اهمیت بوده و مفاخر و دانشمندان بسیاری در ری داریم که یا زاده این شهر بودند و یا دوره درخشان فعالیت آن‌ها در ری بوده است.

وی افزود: شهرستان ری قابل مقایسه با شهرهای دیگر نیست و طبیعتاً توقع فرهنگی از ری نیز متمایز و متفاوت بوده و در این راستا از یک بانوی هنرمند و توانمند کمک گرفتیم.

مدیرکل اداره ارشاد استان تهران در ادامه گفت: بعد از تهران بزرگ، ری بزرگترین و مهم‌ترین شهرستان در استان تهران است و دارای ظرفیت‌های بسیاری است.

خراسانی‌زاده تصریح کرد: ظرفیت‌های موجود در شهرستان ری باید فعال شود و با کمک اهالی فرهنگ و رسانه شاهد رونق این حوزه در شهرستان‌ها باشیم زیرا که در اداره ارشاد و مجموع شهرستان‌ها از قدرت مالی ویژه و زیرساخت خوبی برخوردار نیستیم اما ظرفیت اهالی فرهنگ و رسانه مورد توجه است.

وی ادامه داد: تصویب شکل‌گیری هنرستان هنرهای زیبا برای دختران و پسران در حوزه آموزش رسمی هنر انجام شده و در مراحل پایانی است و امیدواریم این طرح در آغاز سال تحصیلی آینده به عنوان یک الگوی تربیتی انتخاب شود.

مدیرکل اداره ارشاد استان تهران در ادامه گفت: فلسفه تشکیل هنرستان هنرهای زیبا در ری به لحاظ خاص بودن این شهرستان و پیشینه فرهنگی هنری و سبک و سیاق آن است.

وی با اشاره به نیازهای فرهنگی مورد نیاز این شهرستان ابراز داشت: انتظار می‌رود که در راستای فعال سازی ظرفیت‌های ملی و بومی شهرستان در جهت تحقق عملیاتی منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه هنر و رسانه با هدف ارتقای سطح فرهنگ، باورها و ارزش‌های مردم در جغرافیای شهرستان ری اقدام شود.

خراسانی‌زاده با تأکید بر 14 عنوان راهبرد در حکم رئیس اداره ارشاد ری گفت: توجه ویژه به طراحی و برگزاری برنامه‌ها با محوریت مفاخر فرهنگی مدفون در شهرستان به ویژه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و همچنین تقویت و حمایت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حلقه‌های میانی، انجمن‌ها و مؤسسات، تشکل‌های مردمی و انقلابی فعال در عرصه فرهنگ و رسانه از جمله اقدامات موردنیاز در این شهرستان است.

وی افزود: در این انتصاب انتظار داریم بازگرداندن مرجعیت فرهنگی و هنری و احیای جایگاه وظیفه نظارتی شهرستان در صدور و ارزیابی مجوزهای مختلف با رویکرد ارتقای فرهنگ ایرانی اسلامی و توجه به اقتضائات بومی شهرستان ری مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل اداره ارشاد استان تهران اظهار داشت: در این مدت شایسته است برقراری ارتباط حسنه و صمیمی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان مورد توجه قرار گیرد و شاهد نقش آفرینی فعال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در برنامه‌ها باشیم.

گفتی است در پایان این مراسم از زحمات صفوی رئیس پیشین اداره ارشاد شهرستان ری تقدیر و مهدیه حسنی به عنوان رئیس جدید اداره ارشاد شهرستان ری معرفی شد.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.