مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

امام جمعه شهرری:موجران با مستاجران خود مدارا کنند

امام جمعه شهرری گفت: اجاره خانه‌ها بسیار بالا رفته و کمرشکن است؛ موجران باید با مستأجران خود مدارا کنند زیرا باید در پیشگاه خدا نسبت به رفتار با مستاجر خود پاسخگو باشند.

0 15

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ حجت‌الاسلام سیدعلی شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: مستاجران در فشارند و برای پرداخت اجاره‌ خانه با مشکل مواجه هستند؛ اگر ادعای دینداری داریم باید تابع دین و حرف‌های مراجع تقلید خود در مورد مدارا با مستاجران باشیم.

وی ادامه داد: موجران باید با مستأجران خود بسازند زیرا به خاطر اذیت کردن مستاجران خود بابت پرداخت اجاره‌بهای سنگین در پیشگاه خدا مسئول هستند.

شاهچراغی با بیان اینکه یکی از دلایل فرار جوانان از ازدواج ترسیدن از شرایط اقتصادی ‌و اجاره‌بهای سنگین خانه است، اظهار کرد: جوانان نباید از ازدواج بترسند و خانواده‌ها باید پشتیبان جوانان برای ازدواجی آسان باشند.

خطیب جمعه شهرری افزود: جوانان از ازدواج فراری هستند و در این رابطه در کنار جامعه ،خانواده‌ها و ‌دولت ها نیز مقصرند.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها با سخت‌گیری‌های بیش از حد جوانان را از ازدواج پشیمان می‌کنند، بیان کرد: سخت‌گیری خانواده‌ها در ازدواج باعث رواج فساد در جامعه خواهد شد.

شاهچراغی گفت: مهریه‌ها را نباید سنگین در نظر گرفت زیرا از لحاظ عرف و شرع یک زن خوب نیست که مهریه بالا داشته باشد.

وی افزود: دستگاهها و دولت ها نیز در پایین آمدن آمار ازدواج مقصر هستند زیرا برای داشتن ازدواجی آسان جوان نباید برای دریافت یک وام از این اداره به آن اداره ارجاع داده شود تا جایی که قید ازدواج را بزند.

شاهچراغی گفت: امام صادق(ع) در حدیثی فرمودند که خداوند نسبت به صاحب‌خانه‌ای که خانه دارد و آن را در اختیار مستاجر مومن قرار ندهد گفته که (فرشتگان شاهد باشید، به عزتم سوگند این فرد را در بهشت راه نخواهم داد).

امام جمعه شهرری افزود: نمونه ساده‌ترین ازدواج در عالم هستی ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) است.

وی گفت: پیام این ازدواج این است که سخت‌گیری نکنید و بگذارید جوانان ازدواج کنند نه آنکه  جوانان نتوانند به خاطر تشریفات ازدواج کنند.

شاهچراغی ادامه داد: ماه ذی‌الحجه حوادث تلخ و شیرین دارد، آیه ولایت در این ماه بر قلب پیغمبر نازل و سوره العطی نیز در این ماه نازل شده است.

وی اظهار کرد: اما این ماه، ماه تلخی نیز هست؛ روز هفتم این ماه شهادت امام باقر(ع) و روز نهم ماه نیز شهادت مسلم‌ابن عقیل را داریم؛ حادثه کشتار مکه و شهدای منا نیز در این ماه است.

آمریکایی‌ها حق ندارند در مورد حقوق بشر حرف بزنند

خطیب جمعه شهرری گفت: ۱۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ آمریکایی‌ها هواپیمای ایرانی را بر فراز خلیج فارس مورد اصابت موشک قرار دادند و همه ۲۹۰ مسافر آن شامل ۴۶ کودک زیر ۱۳ جان باختند.

وی ادامه داد: اگر همه دنیا حرف از حقوق بشر بزنند اشکالی ندارد اما آمریکا حق ندارد در این مورد حرف بزند.

شاهچراغی گفت: در داخل خود آمریکا پلیس پا بر روی گلوی یک سیاه پوست می‌گذارد و او را خفه می‌کند، این کشور حق ندارد در مورد حقوق بشر حرف بزند.

خطیب جمعه شهرری افزود: آنها حق ندارند در مورد اعدام یا رعایت موازین دینی و شرعی در ایران حرف بزنند زیرا خودشان برای اجرای احکام‌شان از طریق داروهای سمی و صندلی الکتریکی موجبات مرگ متهم را فراهم می‌کنند.

وی در ادامه به تشکیل داعش و تروریست‌ها در دنیا اشاره کرد و گفت: این گروه و گروهک‌ها را آمریکا به وجود آورده است و این کشور در برابر جنایات اسراییل در فلسطین که ظلمی آشکار است سکوت می‌کند.

شاهچراغی با بیان اینکه ۶۲ کودتای موفق در کشورهای مختلف توسط آمریکا رقم خورده است، اظهار کرد: در ایران نیز قصد انجام چنین کاری داشتند اما موفق نشدند.

امام جماعت شهرری گفت: ۱۷ هزار ترور که توسط منافقین در ایران انجام شد با حمایت مستقیم آمریکا بود.

شاهچراغی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران نیز توسط آمریکا اعمال شده و عده‌ای به دلیل تحریم دارو در کشور جان خود را از دست داده‌اند، بیان کرد: آخرین جنایت آمریکایی‌ها هم ترور حاج قاسم سلیمانی بود؛ این کشور حق ندارد مورد حقوق بشر حرف بزند.

در حاشیه نماز جمعه مسئولان شهری پاسخگوی مردم بودند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.