مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

واحدهای غیرمجاز جمع آوری پسماند و ضایعات شهرستان ری پلمب شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از پلمب ۶ واحد غیرمجاز جمع آوری پسماند و ضایعات در منطقه حفاظت شده جاجرود در حوزه این شهرستان خبر دا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ، علیرضا فاضلی ثانی با اشاره به شکایات واصله از منطقه حفاظت شده جاجرود در حوزه این شهرستان اظهار داشت: ۶ واحد غیرمجاز جمع آوری و پردازش پسماند در این منطقه شناسایی شد که بدون مجوز قانونی فعالیت داشتند.

وی افزود: علیه این واحد ها به استناد مواد قانونی ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، ماده ۱۵ قانون حفاظت از خاک و مواد ۱۱ و ۱۲ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در مراجع قضایی اعلام جرم شد.

فاضلی ثانی با بیان اینکه حوزه قضایی بخش خاوران نیز پس از بررسی و بازدید از این منطقه، حکم جمع آوری و پلمب این واحدها را صادر کرد، بیان داشت: این واحد ها به دلیل رعایت نکردن  الزامات بهداشتی و محیط زیستی باعث تخریب محیط زیست، انتشار بوی نامطبوع و گلایه اهالی روستا شده بودند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در خصوص برنامه های امسال اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در بحث پسماند اضافه کرد: در سال جدید نظارت بر تکالیف متولیان پسماند با جدیت و دقت بیشتری اعمال خواهد شد و با هر گونه اهمال  دستگاهها در این حوزه برخورد قاطع و قانونی اعمال می شود.

وی تاکید کرد: کلیه افراد و دستگاه‌هایی که با عدم انجام تکالیف قانونی خود در حوزه پسماند به پسماندسوزی در شهرستان دامن می زنند و سلامت شهروندان را به خطر می اندازند به مرجع قضایی معرفی می شوند.

براساس آمار سازمان پسماند شهرداری تهران،میزان جمع آوری پسماند خشک از مناطق ۲۲  گانه تهران ۷۰۰  تن در روز است که این پسماند خشک در ایستگاه های بازیافت دوباره بررسی و جداسازی  می شود؛ همچنین میزان جمع آوری پسماند شهری که بیشتر آن تر است از مناطق ۲۲گانه به طور روزانه ۵  هزار و ۱۰۰ تن است که به آرادکوه مجمتع پردازش و دفع آراد کوه منتقل می شود.

شهرستان ری در جنوب استان تهران واقع شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه