مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

امام جمعه شهرری :ارتقای جایگاه شهرداری منطقه ۲۰ از شهردار تهران پیگیری می‌شود

امام جمعه شهرری در دیدار با اعضای کارگروه رسانه و فضای مجازی شورای شهرستان ری گفت: ارتقای جایگاه شهرداری منطقه ۲۰ به ویژه با هدف هزینه درآمد شهر در داخل خود شهرری از موضوعات مهمی است که پیگیری خواهد شد‌.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در نشستی با اعضای کارگروه رسانه شورای شهرستان ری اظهار کرد: ائمه جمعه و روحانیون با اصحاب رسانه در امر مهم جهاد تبیین شریک هستند و وظیفه خطیر و حساسی دارند.
وی با بیان اینکه موضوع فرهنگسازی از هنرهای زیبای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری است، گفت: این کار با اهمیت از سیره و روش همه پیامبران الهی بوده است که هر یک در عصر خود روی موضوعی فرهنگسازی می‌کردند تا فضای جامعه تغییر کند.
امام جمعه شهرری با تاکید بر اینکه امام راحل هم روی یک موضوع ایستاد و به هیچ وجه زیر بار مبارزه مسلحانه نرفت، ادامه داد: به‌رغم همه فشارها و تلاش‌ها امام این موضوع را نپذیرفت و خطبا را مأمور کرد روی موضوعاتی مثل اسلام و عدم بدگویی از آمریکا که خاندان پهلوی روی آنها حساس بودند و نمی‌خواست حرفی زده شود، تبلیغ و فرهنگسازی کنند.
حجت‌الاسلام شاهچراغی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب در یک سال اخیر از فرهنگسازی به موضوع جهاد تبیین پرداختند، یادآور شد: در کنار جهاد سیاسی، اقتصادی و علمی باید به امر حساس و پر مسوولیت جهاد تبیین هم طبق مسیر ترسیم شده رهبری پرداخت.
وی با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی گسترده و همه‌گیر شده است، عنوان کرد: دشمن دنبال آن است نقاط قوت کشور راضعف و نقاط ضعف رابزرگ وقوی نشان دهد که رسانه‌ها در این زمینه نقش و وظیفه مهمی دارند.
امام جمعه شهرری با اعلام اینکه حتما اشکال وجود دارد ولی نباید همه تلاش‌ها و زحمات را زیر سؤال برد، ابراز کرد: خبرنگاران جایگاه حساسی دارند که موضوعات را می‌توانند بسیار بزرگ یا کوچک جلوه دهند اما رسالت اصلی شما بیان حق و حقیقت است و نباید به خاطر دنیا در آخرت شرمنده و پشیمان باشیم.
حجت‌الاسلام شاهچراغی با اشاره به اینکه بیان مشکلات شهر در خطبه‌های نماز جمعه جز بالا بردن حساسیت و توقع‌ها عایدی ندارد، اضافه کرد: موضوعات فرهنگی و مسائل و موضوعات شهرری از روز اول در دو جلسه مجزا با علما و ائمه جمعه همچنین مسوولان و مدیران پیگیری و رصد می‌کنم.
وی به دیدار اخیر با رئیس جمهور برای پیگیری مشکلات شهرری اشاره کرد و گفت: مشکل ارتقای جایگاه نیروی انتظامی شهرستان ری از سرکلانتری به فرماندهی با توجه به‌ اهمیت و نیاز جدی به آن‌ در سطح ملی و استانی پیگیری شد.
امام جمعه شهرری در ادامه به موضوع تغییر مسوولان در سطح شهرستان پرداخت و خاطرنشان کرد: با ایجاد دولت جدید حق طبیعی است که مسوولان عوض شوند و همواره تنها توصیه و تاکید شده است آرامش شهر و مردم را برهم نزنند، عجله و شتاب نکنند و در نهایت با جمع‌بندی و تصمیم برای تغییر، فردی بهتر و بالاتر از مسوول حاضر انتخاب کنند.
حجت‌الاسلام شاهچراغی با تأکید بر اینکه هیچ وقت نسبت به فرد خاصی نظر نمی‌دهم، اضافه کرد: ورود امام جمعه به این مسائل به تشکیلات و اهداف جایگاه نماز جمعه آسیب می‌رساند.
وی در پاسخ به سوال نقش مجمع نیروهای انقلاب در این تغییرات، بیان کرد: رهبر انقلاب به نمایندگان خود دستور دادند نیروهای انقلاب را ساماندهی کنند که در شهرری هم بر این اساس و نه فعالیت و اقدام سیاسی تشکیل شده است.
امام جمعه شهرری در پایان از دیدار با شهردار تهران در روزهای آتی خبر داد و گفت: ارتقای جایگاه شهرداری منطقه ۲۰ به ویژه با هدف هزینه درآمد شهر در داخل خود شهرری از موضوعات مهمی است که پیگیری خواهد شد‌.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه