مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

خیران شهرری ۲۰۶ زندانی جرائم غیرعمد را آزاد کردند

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری گفت: خیران شهرستان ری ۵۳ میلیارد و ۲۹۶ میلیون ریال برای کمک به خانواده زندانیان و آزادی زندانی‌ها کمک کردند که در نهایت منجر به آزادی ۶۸ زن و ۱۳۸ مرد و کمک به خانواده ۱۶۸ زندانی شد.

محسن حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم  ، با اشاره به اقدامات قابل‌توجه خیران شهرستان ری در آزادی زندانیان و حمایت از خانواده آن‌ها اظهار داشت: در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن برای اقشار آسیب‌پذیر در راستای حمایت از خانواده زندانیان بی‌بضاعت 55 میلیارد و 500 میلیون ریال کمک جهت آزادی زندانیان غیرعمد اعطا شده است.

وی افزود: کمک‌های نقدی ارائه‌شده به خانواده زندانیان به ارزش 1 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده و در میان 168 خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری توزیع شد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری در ادامه گفت: کمک به این خانواده‌ها در حوزه‌های بهداشت و درمان، مشاوره مددکاری، ودیعه مسکن و توزیع گوشت مرغ در میان خانواده زندانیان به ارزش 166 میلیون ریال بوده که در راستای حمایت از خانوارهای نیازمند که سرپرست آنان به دلیل ارتکاب جرائم غیر عمد در زندان است صورت گرفته است.

حسن‌پور تصریح کرد: انجمن حمایت از زندانیان در حوزه بهداشت و درمان 185 میلیون و 890 هزار ریال، در حوزه مشاوره و مددکاری 559 میلیون ریال و در زمینه اجاره مسکن 898 میلیون ریال پرداخت‌شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری با اشاره به اینکه 206 زندانی زن و مرد توسط خیران این انجمن آزاد شده گفت: از محل کمک‌های مردمی 68 زن و 138 مرد با مبلغی بالغ‌بر 53 میلیارد و 296 میلیون ریال آزاد شدند.

حسن‌پور در ادامه اظهار داشت: در این مدت 350 میلیون ریال به منظور اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه برای خانواده زندانیان در نظر گرفته شده که به متقاضیان تحویل شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 21 زندانی در شهرستان ری آزادشده‌اند که از این تعداد 8 نفر زندانی زن بوده‌اند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری با اشاره به راه‌اندازی سامانه حمایت از خانواده زندانیان ابراز کرد: سامانه حمایت از خانواده زندانیان به نشانی samanehemayat.com با هدف ارائه خدمات ویژه به این خانواده‌ها راه‌اندازی شده و خانواده مددجویان می‌توانند با مراجعه به نشانی الکترونیک این سامانه، فرم ارائه‌شده را تکمیل کنند که این فرم در سریع‌ترین زمان، به نزدیک‌ترین انجمن حمایت محل سکونت خانواده ارجاع می‌شود.

حسن‌پور در پایان خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از زندانیان خود را مکلف می‌داند که هرکجا می‌تواند حمایتی از خانواده زندانیان لازم باشد گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته است زیرا حمایت از خانواده زندانیان در شرایطی که سرپرست خانواده به دلایل مختلف در زندان به سر می‌برد منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و خانواده آن‌ها می‌شود.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − سیزده =