مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

برگزاری یکصد ویژه برنامه دهه کرامت در شهرستان ری/ ۵۲۰ مبلغ دینی در شهرستان ری مشغول فعالیت هستند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری از برگزاری یکصد برنامه در ۲۰ عنوان در دهه کرامت و تجلیل از دخترانی که در رشته‌های مختلف فرهنگی و قرآنی رتبه برتر کسب کردند خبر داد.

حجت‌الاسلام علی کنگرلو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع دهه کرامت اظهار داشت: ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت همزمان با میلاد حضرت معصومه (ع) آغاز و در مراسم هیئت مذهبی و مساجد شهرستان با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 100 برنامه در 20 عنوان در دهه کرامت برگزار می‌شود افزود: در این ایام از دخترانی که در رشته‌های مختلف فرهنگی و قرآنی رتبه برتر کسب کردند تجلیل شد و برنامه‌هایی مانند مسابقات فرهنگی، جشن‌های خیابانی و برگزاری محافل قرآنی در ایام دهه کرامت صورت گرفت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری یکی از برنامه‌های مهم تبلیغات اسلامی را تربیت قرآنی و دینی نوجوانان و جوانان دانست و گفت: این نهاد در ایام تابستان در 140 موسسۀ قرآنی و کانون‌های فرهنگی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی برای سپری کردن اوقات فراغت این قشر از جامعه برگزار می‌کند.

520 مبلغ دینی در شهرستان ری مشغول فعالیت هستند

حجت‌الاسلام کنگرلو در ادامه با اشاره به سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: از ظرفیت مبلغین شهرستان ری جهت ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی در فضاهای مختلف شهرستان مانند مساجد، حسینیه‌ها، ادارات، کارخانه‌ها، مدارس و مراکز مختلف استفاده می‌شود و همچنین در ایام تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی برنامه تجلیل از مبلغین و مبلغات برتر شهرستان ری را در دستور کار قرار دادیم.

وی با توجه به اینکه شرایط تبلیغ در زمان‌های مختلف متفاوت است ادامه داد: در حال حاضر شرایط، زمان و نوع تبلیغ متفاوت است و به واسطه شیوع بیماری کرونا جلسات و برنامه‌ها به‌صورت مجازی و با رعایت پروتکل بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری در ادامه هدف از تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی در اول تیر سال 1360 به‌فرمان امام خمینی (ره) را ساماندهی و سازمان‌دهی تبلیغات اسلامی در کشور عنوان کرد و گفت: امروزه تمام محافل مذهبی و دینی اعم از فعالیت مساجد، حسینیه‌ها، هیئت‌ها، خانه‌های قرآنی و آموزشگاه‌های قرآنی و اسلامی، اعزام روحانیون به اماکن مذهبی و نقاط مختلف، فعالیت مداحان و غیره تحت نظارت این سازمان انجام می‌شود و هدف ساماندهی و سازمان‌دهی تبلیغات در کشور و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی است و در رویکرد جدید سازمان در سال 1397 از سوی مقام معظم رهبری به ریاست سازمان تبلیغات اسلامی تأکید شد که در راستای جوان‌گرایی، در زیست‌بوم هر منطقه فعالیت‌ها را رصد کرده وبر اساس رویکرد سازمان فعالیت کنند.

کنگرلو در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت شهرستان ری وجود حوزه‌های علمیه 400 مبلغ آقا و 120 مبلغ در بانوان در شهرستان ری برای ترویج، تبلیغ، آموزش و تربیت قرآنی افراد جامعه در نقاط مختلف این شهرستان به‌طور دائم فعالیت می‌کنند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =