مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

جهانگیری: فضاهای قدیم شهری به مجموعه‌های فرهنگی و گردشگری تبدیل شود

معاون اول رییس جمهوری در بازدید از طرح تغییر کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری گفت: شایسته است فضاهای قدیم شهری ضمن بازسازی به مجموعه‌های فرهنگی و گردشگری تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، دکتر اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در بازدید از طرح‌های مدیریت شهری پایتخت با حضور در کارخانه سیمان ری از نزدیک در جریان طرح تغییر کاربری و بازآفرینی این کارخانه گرفت.

دکتر جهانگیری به همراه استاندار تهران، فرماندار ویژه شهرستان ری، رییس شورای اسلامی شهر تهران- ری و تجریش، پیروز حناچی شهردار تهران و سایر مسئولان از کارخانه سیمان ری و بررسی روند اجرای طرح موزه در این کارخانه بازدید کردند.

کارخانه سیمان ری اولین کارخانه سیمان ایران و از اصلی های صنایع در دوره معاصر است که در ابتدای قرن چهاردهم شمسی و همزمان با آغاز ساخت و سازهای صنعتی در ایران ساخته شد و در شمال شرقی شهر ری و در منطقه ۲۰ شهرداری شهر تهران قرار دارد.
این کارخانه تا اواخر سال ۱۳۶۲ فعال بود و در اسفند همان سال به دنبال توسعه شهر تهران و پیدایش فناوری ها و شیوه های جدید تولید از سویی و انتشار آلودگی فعالیت واحدهای این کارخانه از سوی دیگر، متوقف شد. با تلاش های انجام شده در سال ۹۷ در زمره آثار ملی قرار گرفت و به عنوان یکی از میراث صنعتی تهران شناخته شد.
سازمان نوسازی شهر تهران در راستای نوسازی و بازاستفاده کارخانه سیمان ری ایده های موجود در قالب طرح های دانشجویی به منظور تغییر کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری را جمع آوری کرده و پس از مذاکرات متعدد با متخصصان و فعالان صنعت با برگزاری یک مسابقه عمومی فرصتی در اختیار کارشناسان و علاقمندان قرار داد تا ایده های خود برای تغییر طرح کاربری این کارخانه در قالب یک مسابقه ارائه کنند. از ۵۰ طرح فرستاده شده به این مسابقه ۵ اثر برگزیده شده است.
لازم به ذکر است که از این مجموعه به عنوان یکی از لوکیشن های سریال پر مخاطب پایتخت استفاده شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 12 =