مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

سارقان کابل های مسی در شهرری دستگیر شدند

دو کارگر پیمانکاری اداره برق که با استفاده از کلید در پست‌های برق را باز کرده و کابل‌های مسی را سرقت می‌کردند دستگیر شدند.

دو کارگر پیمانکاری اداره برق که با استفاده از کلید در پست‌های برق را باز کرده و کابل‌های مسی را سرقت می‌کردند دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه حیدر گودرزی سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی گفت: از چند روز قبل شکایت‌های متعددی به ما می‌رسید مبنی بر اینکه سیم و کابل و تجهیزات برقی متعلق به شرکت توزیع نیروی برق شهرستان ری سرقت و همین عامل باعث قطعی برق در سطح شهرستان ری و نارضایتی شهروندان و خرابی لوازم برقی آنان شده بود، بنابراین شناسایی و دستگیری سارقان در دستورکارتیم عملیاتی مبارزه با سرقت اماکن پایگاه قرارگرفت.
تصاویر دوربین‌های مشرف به محل‌های سرقت نشان می‌داد درچندین فقره سارقان با استفاده از یکدستگاه خودروی پراید پس از بازکردن قفل درهای پست برق اقدام به سرقت سیم و کابل‌های مسی کرده‌اند.
سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی ابراز داشت: در تصاویر بخشی از شماره پلاک خودروی سارقان مشخص شد که بلافاصله بررسی‌های کارشناسی آغاز و شماره پلاک خودروی مورد استفاده سارقان مشخص شد. در ادامه مالک خودرو به‌ نام محمد دارای سابقه کیفری در زمینه سرقت لوازم و تجهیزات برقی شناسایی شد.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در تحقیقات به عمل آمده، ابتدا منکر هرگونه جرم بود، اما با توجه به قرائن و مستندات موجود ناگزیر لب به اعتراف گشود و به سرقت‌های متعدد از پست‌های اداره برق و سیم و کابل‌های مسی در سطح شهرستان ری با همدستی فردی به‌ نام سیروس اعتراف کرد.
گودرزی افزود: بلافاصله مخفیگاه سیروس نیز در محدوده جوادیه تهران شناسایی و متهم طی عملیاتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیر زیادی سیم و کابل مسی مربوط به اداره برق کشف شد، سیروس در تحقیقات به ارتکاب سرقت‌های متعدد تجهیزات برقی و سیم و کابل به همراه محمد اعتراف کرد و در بررسی‌های بعدی مشخص شد، سیروس و محمد قبلاً کارگر پیمانکاری شرکت برق بوده و با استفاده از کلید اقدام به بازکردن در پست‌های برق می‌کرده‌اند.
سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی در پایان گفت: متهمان به فروش اموال مسروقه به فردی به‌نام کیارش اشاره کردند که در عملیاتی خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شد و درتحقیقات به خرید سیم و کابل مسی از متهمان اعتراف کرد و اظهار داشت، سیم و کابل‌های مسی را قطعه قطعه می‌کرده و به ضایعاتی‌ها می‌فروخته است. متهمان در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند و خریدار اموال مسروقه نیز با تودیع وثیقه آزاد شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید

نظرات بسته شده است.