مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

مراسم سالگرد شهادت آتش‌نشانان پلاسکو در بهشت‌ زهرا (س) برگزار شد

آیین گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو با حضور خانواده‌های آنان و مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران امروز سه شنبه در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و مداحی آغاز شد و سپس مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و دکتر سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) به نمایندگی از مدیریت شهری تهران با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره آتش نشان شهید حادثه ساختمان پلاسکو را گرامی داشتند.

در این آیین همچنین مدیران و کارکنان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن ادای احترام و گرامیداشت ایثار و فداکاری آتش نشانان شهید با آرمانهای آنان تجدیدمیثاق کردند.

۳۰ دی سال ۱۳۹۵ یک تراژدی تلخ شهری رخ داد؛ آتش به جان ساختمان ۵۴ ساله پلاسکو افتاد، ۱۷ طبقه فروریخت و در نهایت ۱۶ آتش‌نشان و چهار شهروند در این حادثه جان باختند.

ساختمان پلاسکو در ۱۷ طبقه ساختمانی تجاری در ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول سال ۴۱ افتتاح شده بود و از آن به‌عنوان نخستین آسمان‌خراش و ساختمان مدرن خاورمیانه یاد می‌شد؛ این ساختمان روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ پس از ۵۴ سال از زمان ساخت بر اثر آتش‌سوزی فرو ریخت و ۵۶۰ واحد تجاری در آن نابود شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =