مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

زهره عبادتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: گشت و پایش ماموران و کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان ری از زیستگاه های آبی جنوب تهران به منظور سرشماری و کنترل انواع بیماری تا زمان حضور پرندگان مهاجر در این مناطق به صورت مستمر انجام می شود.

وی با بیان اینکه پرندگان مهاجر همه ساله به دلیل سرما و یخبندان از مناطق سیبری و شمال آسیا به ایران مهاجرت می کنند، افزود: خوشبختانه تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ری مشاهده نشده است.

عبادتی یادآور شد: حوضچه پرورش ماهی عشق آباد در بخش قلعه نو، سد فشافویه، آبگیر قنبرآباد و رودخانه شور از جمله مهمترین زیستگاه‌های پرندگان مهاجر در جنوب استان تهران می باشند که به صورت مستمر پایش می شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه همه ساله در حدود ۳۲ گونه پرنده مهاجر برای گذران فصل سرما به آبگیرهای جنوب تهران مهاجرت می کنند، اضافه کرد: اردک سرسبز، خروس کولی، خوتکا، انواع حواصیل، کشیم، انواع کاکائی، باکلان و آنقوت از جمله پرندگانی هستند که در آبگیرهای جنوب تهران مشاهده می شوند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری با اشاره به اینکه با متخلفان شکار و صید پرندگان مهاجر طبق قانون برخورد می شود، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله شکار، صید و یا لاشه مشکوک هر گونه پرندگان مهاجر بلافاصله موضوع را به اداره محیط زیست شهرستان و یا سامانه تلفنی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =