مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

تولید ذرت علوفه‌ای در شهرستان ری ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری با اشاره به پایان عملیات برداشت ذرت علوفه ای در جنوب تهران، گفت: کشاورزان شهرستان ری با تولید ۵۲۸ هزار تن ذرت علوفه ای نسبت به سال گذشته در حدود ۱۰ درصد افزایش تولید داشته اند.

جبرئیل برادری، اظهار داشت: امسال پس از برداشت گندم، ذرت علوفه ای در ۹ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری کشت شد.

وی عنوان کرد: برداشت این محصول از اوایل شهریورماه آغاز و تا اواسط آبان‌ماه ادامه دارد و امسال برداشت ذرت علوفه‌ای با ۳۵ دستگاه کمباین و ۳۲۰ دستگاه کامیون انجام شد.

وی با بیان اینکه عملکرد ذرت کاران شهرستان ری امسال در مقایسه با سال های گذشته در هر هکتار ۲ تن افزایش یافته است، افزود: امسال به دلیل آب و هوای مناسب و استفاده کشاورزان از روش های نوین کشاورزی در حدود ۵۵ تن از هر هکتار ذرت علوفه ای برداشت می شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ری با اشاره به اینکه این شهرستان رتبه اول تولید ذرت علوفه‌ای را در استان تهران دارد، عنوان کرد: این محصول توسط دامداری‌های خریداری شده و در سیلوهای مخصوص برای مصرف پاییز و زمستان فشرده و جمع‌آوری می‌شود.

شهرستان ری با دارا بودن ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می‌کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 10 =