مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

۷۳ نقطه در شهرری برای تردد معلولان مناسب‌سازی شد

شهردار منطقه ۲۰ تهران – شهرری گفت: از آغاز راه‌اندازی کمپین محله دسترس پذیر در این منطقه تاکنون، ۷۳ نقطه برای تردد معلولان مناسب‌سازی شده‌است.

دکتر فرهاد افشار روز یکشنبه در جمع مدیران شهرداری منطقه ۲۰ تهران – شهرری افزود: به منظور تسهیل تردد توان یابان، سالمندان و جانبازان به امکانات و فضاهای شهری با اجرای طرح ابتکاری کمپین محله دسترس پذیر، در طول یکسال گذشته از مجموع ۱۳۱ نقطه معرفی شده توسط اعضای کانون معلولان محلات تا کنون، ۷۳ نقطه به طور کامل مناسب سازی شده و ۴۸ مورد در دست اقدام است.
وی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۹۷ و همزمان با روز جهانی معلولان با مشارکت اداره سلامت شهرداری منطقه ۲۰ و اداره بهزیستی شهرستان ری طرح ابتکاری «کمپین محله دسترس پذیر» راه اندازی شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: شناسایی، معرفی معابر، ارائه گزارش مصور از نقاط شناسایی شده، اختصاص کد شناسایی ویژه به آن نقطه و ارسال مشخصات نقاط شناسایی شده به معاونت های متولی جهت پیگیری مناسب سازی معابر از جمله مراحل اجرای این طرح است.
افشار با تاکید بر اهمیت مناسب سازی فضاهای شهری و تحقق عدالت در شهر تاکید کرد: مشارکت معلولین و توان یابان به عنوان قشر فعال و توانمند جامعه در فعالیت های اجتماعی به ویژه کمک به مناسب سازی معابر و فضاهای شهری برای مدیریت شهری بسیار اثرگذار است.
شهردار منطقه ۲۰ تهران با بیان اینکه افراد دارای معلولیت دارای توانمندی زیادی هستند و از جمله افراد تاثیر گذار جامعه محسوب می شوند، یادآور شد: مسئولین شهری تکالیفی را برای مناسب سازی معابر و ایجاد امکاناتی برای رفاه و آسایش افراد دارای معلولیت بر عهده دارند.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج از محدوه است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 6 =