مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

لزوم حفظ واحدهای تولیدی و تامین سرمایه واحدهای آسیب دیده ازکرونا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران بر ضرورت حفظ واحدهای تولیدی و تامین سرمایه واحدهای آسیب دیده ازکرونا تاکید کرد.

حشمت الله عسگری اظهار داشت: با توجه به اینکه ری دارای ظرفیت‌های متنوعی هم در بخش کشاورزی و هم در بخش صنعت است و با توجه به اینکه مباحث تغییر نرخ ارز، موضوع کرونا و مسائلی از این دست مشکلاتی در واحدهای تولید ایجاد کرده، نیاز است که جلسات ستاد تسهیل با قوت و قدرت بیشتری برگزار شود لذا امروز در شهرستان ری حدود ۳۰ مورد بررسی شد.

وی مشکلات بانکی را از بیشترین موارد مورد بررسی دانست و افزود: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر با افزایش قیمت تمام شده محصولات روبرو بوده‌ایم واحدهای تولیدی برای اینکه بتوانند روند تولید قبلی را داشته باشند نیاز به نقدینگی بیشتری دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با همکاری بانک‌ها نهایت همکاری را دارد که هیچ واحدی راکد نباشد و به دلیل مسائل بانکی تعطیل نشوند و نگاه اول ما صیانت از وضع موجودِ و نگاه دوم تأمین سرمایه مورد نیاز واحدهای تولیدی به شکل سرمایه در گردش است که بتوانند ظرفیت فعلی را حفظ و در صورت امکان ارتقا بخشند و بخش دیگر مساعدت‌ها در زمینه بیمه‌ای و مالیاتی خواهد بود.

عسگری عنوان داشت: در جریان کرونا برای واحدهای زیان دیده مصوبات خوبی هم در بخش تسهیلات ارزان قیمت و هم در بخش تخصیصی که مربوط به بدهی‌های مالیاتی و تأمین اجتماعی بود داشته‌ایم که طی آن کل جرایم مربوط به بدهی مالیاتی که امکان پرداخت سنا داشته باشد ۱۰۰ در صد پرداخت می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت: موضوع تأمین سرمایه برای واحدهای آسیب دیده از کرونا است، آنهایی که دولت به اجبار آنها را تعطیل کرده و به ازای هر کارگر بیمه شده ۱۶ میلیون تومان تسهیلات به آنها تعلق می‌گیرد که با ۶ ماه دوره تنفس و نرخ ۱۲ درصد است و واحدهایی هم که دولت به اجبار تعطیل نکرده ولی از کرونا آسیب دیده‌اند نیز به ازای هر کارگر ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد و در این راستا استقبال بسیار خوبی هم شده چنانچه استان تهران حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از منابع را به این موضوع اختصاص داده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه