مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

دولت با مجلس برای حل مشکلات جنوب پایتخت همکاری مناسبی دارد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت برای کاهش مشکلات مردم جنوب تهران، گفت: دولت همکاری خوبی با مجلس برای حل مشکلات مردم این منطقه دارد.

0 84

سیدعلی یزدی خواه روز یکشنبه در بازدید جمعی از نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از بخش حسن آباد فشافویه شهرستان ری اظهار داشت: این همکاری در حوزه های محیط زیست، آب آشامیدنی، حقابه کشاورزان، شهرک‌های صنعتی و احداث کمربندهای دوم و سوم در جنوب تهران نمود بیشتری دارد.

این نماینده مجلس اعلام کرد: زیرساخت های تولید، پوشش های مخابراتی، احداث ایستگاه مترو و تامین آب آشامیدنی روستاهای جنوب تهران از دیگر مشکلاتی است که نمایندگان مجلس به دنبال حل آن هستند.

وی با بیان اینکه فقط یکسال از برنامه توسعه ششم باقی مانده است، عنوان کرد: شاخص‌ محرومیت‌های شهرستان ری باید در برنامه توسعه هفتم مورد توجه قرار گیرد چرا که بهترین نقشه راه برای توجه به زیرساخت ها و شاخص های توسعه شهرستان ری برنامه هفتم توسعه و برش بودجه ای آن است.

یزدی خواه ادامه داد: مجمع نمایندگان تهران آمادگی دارد تا مجوزهای لازم در خصوص تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای طرح های محرومیت زدایی در حوزه های مختلف شهرستان ری را از دیوان محسابات کشور بگیرد و در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مصوبات سفرهای نمایندگان مجمع تهران از فرمانداران و بخشداران پیگیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی در خصوص تمامی مصوبات باید زمانبندی اجرایی مشخص ارائه نمایند، نمایندگان یک به یک پیگیر مصوبات خواهند بود، مسئولان اجرایی هر کجا به مشکلی برخوردند باید با نمایندگان مردم در مجلس در میان بگذارند.

این نماینده اهل شهرری در ادامه با بیان اینکه تمامی مشکلات مردم تهران توسط تیم های کارشناسی  و مساله یاب نمایندگان مجمع تهران احصا شده است، افزود: حمل و نقل، درمان، تامین اجتماعی، مشکلات بانک های عامل از مشکلاتی هستند که باید نمایندگان به آنها بپردازند.

آقاتهرانی: حضور نمایندگان در نقاط مختلف حوزه انتخابیه نشان دهنده پویایی مجلس است

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان مجمع تهران در ایام تعطیلی مجلس با سفر به نقاط مختلف استان تهران به دنبال احصا مشکلات مردم و رسیدگی به آنها هستند، گفت: حضور نمایندگان در نقاط مختلف حوزه های انتخابیه استان تهران نشان دهنده زنده بودن مجلس شورای اسلامی است.
حجت الاسلام مجتبی آقاتهرانی افزود: مسئولان با همنشینی با مردم نقاط مختلف و گوش فرا دادن به بیانات آنان می توانند درک درستی از مشکلات داشته باشند و راهکار مناسب اتخاذ کنند.
وی با بیان اینکه کشور ایران مردم نجیب و خوبی دارد، اظهار داشت: اگر مشکلات کشور ما به واسطه تحریم ها در جای دیگری از دنیا مانند آمریکا بود مردم به هیچ چیزی رحم نمی کردند و این فرهنگ بالای ایرانیان نیز به خاطر اسلام و اهل بیت (ع) ایجاد شده است.
وی یادآور شد: مسئولان باید قدر این ملت با فرهنگ را بدانند و در جهت حل مشکلات آنان از جان مایه بگذارند، نمایندگان مجلس نیز از هیچ تلاشی برای کاهش مشکلات مردم دریغ نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا، امروز شنبه جمعی از نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از جمله حجت الاسلام مجتبی آقا تهرانی، مجتبی توانگر، ابوالفضل عمویی، مجتبی رضاخواه، سید علی یزدی‌خواه، علی خضریان و مهدی شرفیان با حضور در حسن آباد فشافویه از نزدیک با مشکلات این بخش آشنا شدند.

حسن آباد فشافویه از توابع شهرستان ری با ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهرری و در مسیر جاده قدیم تهران – قم قرار دارد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.