انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

تخلیه و جمع آوری ضایعات مخزن صالح آباد در منطقه ۲۰ آغاز شد

ضایعات لجن و زباله از مخزن ۶۰۰هزار مترمکعبی صالح آباد با هماهنگی اداره مسیلهای حوزه خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۰ جمع آوری شد.

آبگرمکن فاضلی

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 20 از آغاز روند بارگیری ضایعات از مخزن ۶۰۰ هزار مترمکعبی صالح آباد و جمع آوری ۷۰۰ کامیون لجن و ضایعات خبر داد.

رضا معلم گفت: با توجه به اینکه بخش عمده آبهای سطحی مناطق جنوبی شهر تهران به این منطقه هدایت می شود در پایان فصل بارندگی و آغاز فصل گرما، عملیات جمع آوری ضایعات از مخزن ۶۰۰ هزار مترمکعبی صالح آباد آغاز شده است و پیش بینی می شود تا پایان عملیات اجرائی،۷۰۰ کامیون ۱۰ تن معادل۷۰۰۰ تن ضایعات بارگیری و به مراکز تخلیه منتقل می

معلم افزود: در راستای اجرای روند جمع آوری ضایعات در حال حاضر ماشین آلات سنگین از نوع لودر، بابکت و بیل مکانیکی مشغول فعالیت هستند.

وی نقش پاکسازی های مستمر مخزن صالح آباد در مدیریت آب گرفتگی و آب ماندگی های احتمالی را تاثیرگذار برشمرد و  افزود: لایروبی و تخلیه ضایعات از مخزن صالح آباد به صورت مستمر در برنامه کاری این منطقه قرار دارد و نیازمند فرهنگ سازی مبنی بر عدم ریختن زباله و ضایعات در مسیر انهار، رودخانه ها و مسیل ها هستیم تا احتمال هرگونه خطر رفع شود و به تبع آن هزینه تحمیلی آن کاهش یابد.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید