انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

جمعیت ملخ‌های مهاجم در شهرستان ری کنترل شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری از سمپاشی ۱۶۰ هکتار زمین کشاورزی و عرصه منابع طبیعی علیه آفت ملخ‌های مهاجم خبر داد و گفت: جمعیت ملخ‌های مهاجم در این شهرستان کنترل شد.

آبگرمکن فاضلی

محمد عباسی اظهار داشت: کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان ری از دهم اردیبهشت ماه کار پایش کانون های اصلی تجمع ملخ ها در بخش حسن آباد فشافویه را پایش و کنترل کردند و همزمان با افزایش تعداد این آفت ها سم پاشی درعرصه های منابع طبیعی و اراضی کشاورزی آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه ملخ‌های مهاجم شهرستان ری از نوع بومی و مراکشی بودند که در اثر باران های بهاری و سبزی مراتع جمعیتشان افزایش یافته بود، خاطرنشان کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی اگر به خوبی تعداد این حشرات کنترل نمی کردند و سم پاشی به موقع صورت نمی گرفت هم اکنون شاهد خسارت گسترده در اراضی کشاورزی به خصوص مزارع غلات (گندم و جو) بودیم.

این مسئول اضافه کرد: جهاد کشاورزی شهرستان ری برای رفع نگرانی کشاورزان گندم و جوکار سم برای مقابله با ملخ ها را در اختیارشان قرار داد تا ماه عسل تمامی این اقدامات کنترل جمعیت ملخ های شود.

شهرستان ری با دارا بودن ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید