مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

استقلال مدیریتی شهرری در صورت موافقت نمایندگان مجلس یازدهم ۶ ماهه اجرایی می‌شود

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: اگر نمایندگان تهران استقلال مدیریتی شهرستان ری را مجدانه پیگیری کنند در دوره شش ماهه به نتیجه خواهد رسید.

0 58

حسن خلیل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ری، با اشاره به قدمت و تاریخ شهرری اظهار داشت: ری یک شهر تاریخی و مذهبی با بیش از 8 هزار سال قدمت است که در تاریخ به ثبت رسیده و کشفیات و آثار تاریخی آن موید این موضوع است اما متاسفانه نسبت به حقوق اساسی و شهروندی مردم شهرری در مدیریت شهری بی‌توجهی شده است.

وی بیان کرد: شهرری علی‌رغم داشتن فرمانداری مستقل و ویژه، جزیی از مدیریت شهری تهران محسوب می‌شود که مغایر با اصل یکصدم قانون اساسی و قانون شوراها است و باید شهرری شورا و شهرداری مستقل داشته باشد.

رئیس شورای شهرستان ری با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای استقلال مدیریت شهری ری افزود: از مجلس پنجم پیگیری‌های این مطالبه آغاز شده در مجلس هفتم نیز پیگیری‌ها انجام شده اما متاسفانه در مجلس نهم تبصره ذیل ماده 12 قانون شورا تصویب شد که برای تهران، ری و تجریش یک شورا تشکیل می‌شود که مغایر با اصل یکصدم قانون اساسی است.

خلیل‌آبادی ادامه داد: در مجلس دهم نیز نمایندگان با جمع‌آوری امضا و تهیه متن طرح و تقدیم به هیئت رئیسه، مطالبه عمومی مردم شهرری را در کمیسیون شوراها مطرح کردند و در این کمیسیون که بنده هم در جلسات آن حضور داشتم، تشکیل مدیریت مستقل برای شهرری پذیرفته شد و قرار بود در صحن مجلس بررسی شود که عمر مجلس دهم پایان یافت.

وی تصریح کرد: از نمایندگان مجلس یازدهم انتظار داریم که این حق اساسی و قانونی مردم شهرری را پیگیری کنند و مشکل مردم را در حوزه مدیریت شهری که تبعات آن به سایر حوزه‌ها و خدمات شهری نیز تسری پیدا می‌کند و باعث چندگانگی و بی سروسامانی مردم شهرری می‌شود، سامان دهند و مردم به حق قانونی خود برسند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش همچنین گفت: هر گونه دخالت شهرداری و شورای شهر تهران در امور شهرری از سال 78 که شورا تشکیل شده تا مورخه 27 فروردین 92 که تبصره 12 ذیل قانون شورا تصویب شد، یعنی حدود 14 سال غیرقانونی بوده است.

خلیل‌آبادی خاطرنشان کرد: در صورتی که نمایندگان تهران این مطالبه به حق مردم شهرری را مجدانه پیگیری کنند در دوره شش ماهه به نتیجه خواهد رسید و سایر نمایندگان نیز می‌توانند با همکاری و رای مثبت خود به این طرح مناقشه چند ساله را پایان دهند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.