انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک کنترل شده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: آسایشگاه خیریه کهریزک با تلاش شبانه‌روزی کادر سلامت و درمان از وضعیت هشدار آمیز به شرایط کنترل شده و تحت مراقبت رسیده است.

آبگرمکن فاضلی

 علیرضا صدرایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا در سطح شهرستان ری کنترل شده است و با تلاش‌های ارکان نظام سلامت، همراهی مردم و فرهنگ‌سازی و آموزش‌های رسانه‌ها از شرایط قرمز عبور کردیم و اکنون در وضعیت زرد قرار داریم.

وی با بیان اینکه آسایشگاه خیریه کهریزک در رابطه با شیوع کرونا به خوبی مدیریت شد، گفت: وضعیت بیماری در آسایشگاه کهریزک تحت کنترل است و در حال حاضر شرایط مساعدی وجود دارد و جای نگرانی نیست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری ادامه داد: با توجه به وجود ۱۴۰۰مددجو، ۹۰۰پرسنل و تعدادی نیروی داوطلب در آسایشگاه خیریه کهریزک از حدود ۳هزار نفر در این مرکز نمونه گیری تست کرونا انجام شد که در حال حاضر موارد جدید مثبت و فوت شده نداریم و تعدادی از پرسنل که در ابتدا مبتلا شده بودند، بهبود یافته‌اند.

صدرایی با بیان اینکه پراکندگی ابتلا به کرونا در همه جای شهرری وجود دارد، تصریح کرد: تاکنون در محله‌های دیلمان و دولت آباد، بیشترین موارد مثبت کووید۱۹ را داشته‌ایم و باید شهروندان همچنان موارد پیشگیرانه را مراعات کنند.

وی با اشاره به اینکه تمام معتادان متجاهر و تمام مسافران ورودی فرودگاه امام(ره) غربالگری می‌شوند، اضافه کرد: بیماری کرونا به طور کامل از بین نرفته و ممکن است این بیماری هر لحظه ما را به وضعیت خطر ببرد لذا رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی را همچنان به مردم توصیه می‌کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری بیان کرد: تعطیل کردن صنوف در ری، واقعاً کار بزرگی بود و در شرایط سخت مشکلات اقتصادی، همکاری اصناف توانست به بهبود شرایط کمک ویژه‌ای کند.

صدرایی در پایان با اشاره به اجرای طرح غربالگری سامانه سلامت خاطرنشان کرد: غربالگری تمامی شهروندان در سامانه سیب اقدام مؤثری در کنترل این بیماری بود که نقش رسانه‌ها در آموزش مردم برای پاسخگویی در سامانه سلامت، بسیار ارزشمند و تأثیرگذار بود.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید