مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

دفتر احزاب شهرستان ری افتتاح شد

0 102

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ صبح امروز با حضور مسؤلان شهرستان ری دفتر احزاب شهرستان ری با اعتباری در حدود 100 میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در آئین افتتاح دفتر احزاب شهرستان ری گفت: کار مشارکتی در کشور همیشه جزو اولویت ها بوده است و احیای احزاب از اهداف مهم کشور بوده و هست.
معاون استاندار تهران افزود: کار گروهی و جمعی همیشه اثربخش است و بایستی کار جمعی بصورت یک فرهنگ در کشور نهادینه شود و آموزش کار گروهی بایستی در مدارس و فضاهای آموزشی صورت گیرد.
فرماندار ویژه شهرستان ری تصریح کرد: نگاه امام راحل (ره) حضور احزاب و سمن ها در عرصه های مختلف کشور بود و در شهرستان ری در گذشته احزاب و سمن های متعددی فعالیت میکردند و امروز بایستی بررسی شود علت عدم استقبال از تشکیل سمن چیست و موانع آن برطرف شود.
توکلی کجانی بیان داشت: سازمان های مردم نهاد بدلیل ارتباط مستمر و گسترده با اقشار مختلف جامعه، تاثیر بسزایی در رفع آسیب های اجتماعی دارند لذا بایستی ضمن حمایت و تقویت سمن ها، با تشکل ها و سازمان های مردم نهاد تعامل و همکاری شود.
معاون استاندار تهران افزود: رویکرد مجموعه شهرستان ری توجه و اهمیت به فعالیت سمن ها و تشکل هاست و امروز افتتاح دفتر احزاب شهرستان ری در دهه مبارک فجر، نشان از اهمیت سازمان های مردم نهاد و احزاب و تشکل ها در نگاه مدیریتی شهرستان ری دارد.

خلیل آبادی احزاب و سمن ها از ارکان توسعه کشور هستند

حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، با حضور در آیین افتتاح دفتر احزاب، سمن ها و جوانان شهرستان ری گفت: تا زمانی که جامعه آماده توسعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نشود، هر حکومتی با هر ایدئولوژی نمی‌تواند برنامه‌ها و اهداف خود را به خوبی اجرایی کند؛ لذا این فرصت بسیار خوبی است که هم احزاب و هم سمن‌ها با دوستی، رعایت منافع ملی و ترجیح آن برمنافع حزبی فعالیت خود را دنبال کنند.

 عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه همه ما ایرانی و مسلمان هستیم و باید در راستای توسعه کشور گام برداریم، عنوان کرد: باید از مشکلاتی که گاهی بحث‌هایی را میان ما به وجود می‌آورد، گذشت و گذر کنیم.

 خلیل‌آبادی ضمن ابراز امیدواری در خصوص تبدیل شدن ساختمان سمن‌های شهرری به یک برج مختص به انجمن‌های مردم نهاد، گفت: امیدوارم روزی ساختمان سمن‌ها به یک برج تبدیل شود و هر طبقه آن در اختیار یک سمن قرار گیرد و مردم، داوطلبان و علاقمندان به نهادهای اجتماعی در این برج تردد کنند، چرا که احزاب و سمن‌ها از ارکان اصلی توسعه کشور ها هستند.

رئیس شورای شهرستان ری ادامه داد: تعداد مراجعه کنندگان به دادسراها را از نزدیک مشاهده کردم، تعداد این افراد بسیار زیاد است و معتقدم مردم باید در نهادها و سمن‌ هایی که متعلق به خودشان است، حضور یابند، نه آنکه عمر و وقت‌شان روی پله‌های ادارات این چنینی بگذرد.

وی با تاکید براینکه اگر خواهان هم ردیف شدن کشورمان با کشورهای توسعه یافته هستیم، یقیناً باید سمن‌ها را گسترش دهیم، گفت: در این مسیر باید نگاه تنگ نظرانه نداشته باشیم، احزاب با یکدیگر تعامل داشته باشند و افراد را با هر جریان فکری موافق و مخالف بپذیرند.

خلیل‌آبادی در ادامه تصریح کرد: با خواندن مقاله فروپاشی اجتماعی و فرهنگی ری در دوره‌های گذشته، افسوس می‌خورم که چرا از گذشته درس نمی‌گیریم، چرا همیشه در تقابل با یکدیگر و به دنبال حذف یکدیگر بوده‌ایم؟

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با تاکید براینکه انسانیت ما مردم مهربان و نوعدوست، سابقه تاریخی چند هزار ساله دارد، اظهار کرد: امیدوارم این امر برای شروع یک جریان همه جانبه، پرشور، عالمانه، آگاهانه و مدبرانه در شهرستان ری سرآغاز خوبی باشد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.