مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

دفتر احزاب شهرستان ری افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ صبح امروز با حضور مسؤلان شهرستان ری دفتر احزاب شهرستان ری با اعتباری در حدود 100 میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در آئین افتتاح دفتر احزاب شهرستان ری گفت: کار مشارکتی در کشور همیشه جزو اولویت ها بوده است و احیای احزاب از اهداف مهم کشور بوده و هست.
معاون استاندار تهران افزود: کار گروهی و جمعی همیشه اثربخش است و بایستی کار جمعی بصورت یک فرهنگ در کشور نهادینه شود و آموزش کار گروهی بایستی در مدارس و فضاهای آموزشی صورت گیرد.
فرماندار ویژه شهرستان ری تصریح کرد: نگاه امام راحل (ره) حضور احزاب و سمن ها در عرصه های مختلف کشور بود و در شهرستان ری در گذشته احزاب و سمن های متعددی فعالیت میکردند و امروز بایستی بررسی شود علت عدم استقبال از تشکیل سمن چیست و موانع آن برطرف شود.
توکلی کجانی بیان داشت: سازمان های مردم نهاد بدلیل ارتباط مستمر و گسترده با اقشار مختلف جامعه، تاثیر بسزایی در رفع آسیب های اجتماعی دارند لذا بایستی ضمن حمایت و تقویت سمن ها، با تشکل ها و سازمان های مردم نهاد تعامل و همکاری شود.
معاون استاندار تهران افزود: رویکرد مجموعه شهرستان ری توجه و اهمیت به فعالیت سمن ها و تشکل هاست و امروز افتتاح دفتر احزاب شهرستان ری در دهه مبارک فجر، نشان از اهمیت سازمان های مردم نهاد و احزاب و تشکل ها در نگاه مدیریتی شهرستان ری دارد.

خلیل آبادی احزاب و سمن ها از ارکان توسعه کشور هستند

حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، با حضور در آیین افتتاح دفتر احزاب، سمن ها و جوانان شهرستان ری گفت: تا زمانی که جامعه آماده توسعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نشود، هر حکومتی با هر ایدئولوژی نمی‌تواند برنامه‌ها و اهداف خود را به خوبی اجرایی کند؛ لذا این فرصت بسیار خوبی است که هم احزاب و هم سمن‌ها با دوستی، رعایت منافع ملی و ترجیح آن برمنافع حزبی فعالیت خود را دنبال کنند.

 عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه همه ما ایرانی و مسلمان هستیم و باید در راستای توسعه کشور گام برداریم، عنوان کرد: باید از مشکلاتی که گاهی بحث‌هایی را میان ما به وجود می‌آورد، گذشت و گذر کنیم.

 خلیل‌آبادی ضمن ابراز امیدواری در خصوص تبدیل شدن ساختمان سمن‌های شهرری به یک برج مختص به انجمن‌های مردم نهاد، گفت: امیدوارم روزی ساختمان سمن‌ها به یک برج تبدیل شود و هر طبقه آن در اختیار یک سمن قرار گیرد و مردم، داوطلبان و علاقمندان به نهادهای اجتماعی در این برج تردد کنند، چرا که احزاب و سمن‌ها از ارکان اصلی توسعه کشور ها هستند.

رئیس شورای شهرستان ری ادامه داد: تعداد مراجعه کنندگان به دادسراها را از نزدیک مشاهده کردم، تعداد این افراد بسیار زیاد است و معتقدم مردم باید در نهادها و سمن‌ هایی که متعلق به خودشان است، حضور یابند، نه آنکه عمر و وقت‌شان روی پله‌های ادارات این چنینی بگذرد.

وی با تاکید براینکه اگر خواهان هم ردیف شدن کشورمان با کشورهای توسعه یافته هستیم، یقیناً باید سمن‌ها را گسترش دهیم، گفت: در این مسیر باید نگاه تنگ نظرانه نداشته باشیم، احزاب با یکدیگر تعامل داشته باشند و افراد را با هر جریان فکری موافق و مخالف بپذیرند.

خلیل‌آبادی در ادامه تصریح کرد: با خواندن مقاله فروپاشی اجتماعی و فرهنگی ری در دوره‌های گذشته، افسوس می‌خورم که چرا از گذشته درس نمی‌گیریم، چرا همیشه در تقابل با یکدیگر و به دنبال حذف یکدیگر بوده‌ایم؟

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با تاکید براینکه انسانیت ما مردم مهربان و نوعدوست، سابقه تاریخی چند هزار ساله دارد، اظهار کرد: امیدوارم این امر برای شروع یک جریان همه جانبه، پرشور، عالمانه، آگاهانه و مدبرانه در شهرستان ری سرآغاز خوبی باشد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =