مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

سه کتاب حوزه توانبخشی در ری رونمایی شد

0 71

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی انعکاس ری به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «علی حسین معین نعمتی» مدیر بهزیستی شهرستان ری دانش آموخته مدیریت و توان بخشی است که علاوه بر ارائه ده ها مقاله در حوزه توان بخشی، کتاب های «ورزش و سندرم داون» و «مدل های ناتوانی» را ترجمه و کتاب «مغز برتر» را نیز تالیف کرده است.

«علی حسین معین نعمتی» در آیین رونمایی از کتاب های یادشده اظهار داشت: در ابتدا انسان باید خود را بشناسد تا بتواند جامعه خویش را ارزیابی و تلاش کند تا دردهای جامعه را کاهش دهد.

وی افزود: در تمامی جوامع، آسیب های اجتماعی وجود دارد که بسیاری از آنها قابل پیشگیری و درمان است و در کشور ما نیز سازمان بهزیستی با همکاری سایر نهادهای مرتبط برای پیشگیری و درمان این آسیب ها اقدامات ارزنده ای انجام داده است.

وی گفت: در حوزه معلولان نیز گام های ارزنده ای برداشته شده ولی میزان خدمات به این قشر تاثیر گذار کافی نیست.

مدیر بهزیستی شهرستان ری تاکید کرد: ده ها فعال هنری، فرهنگی و اجتماعی در بین معلولان شهرری حضور دارند که گمنام هستند و باید زمینه برزو و ظهور فعالیتشان فراهم شود.

در ادامه «سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در سخنانی با اشاره به فعالیت های حوزه کتابخوانی در شهرستان ری یادآور شد: در سال 98 بیش از 200 برنامه در حوزه کتابخوانی انجام شد که بخشی از آن به معلولان و مددجویان اختصاص داشت.

وی افزود: رونمایی از کتب نویسندگان معلول، تجلیل از نویسندگان معلول و مددجوی آسایشگاه ها، ایجاد کتابخانه در مراکز بازپروری، ترک اعتیاد و ندامتگاه از جمله برنامه های کتابخوانی برای مددجویان در سال جاری بوده است.

وی ادامه داد: این اداره آمادگی دارد تا با همکاری اداره بهزیستی، مددجویان و معلولانی که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت می کنند را حمایت کند.

گفتنی است در ادامه از کتاب های «ورزش و سندرم داون» و «مدل های ناتوانی» و «مغز برتر» ترجمه و تالیف «علی حسین معین نعمتی» رونمایی شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.