مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

۴۹۰ نفر از شهرستان ری در آزمون سراسری قرآن و عترت ثبت‌نام کردند

0 72

سید حسن صفوی با اشاره به اینکه این آزمون در چهار گروه امتحانی و ۱۶ رشته برگزار می‌شود، اظهار داشت: از مجموع کل ثبت نام کنندگان ۳۸۷ نفر زن و ۱۰۳ نفر را مردان تشکیل می دهند

این مسئول خاطرنشان کرد: این امتحانات شامل حفظ یک جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء و کل قرآن است و رشته های سبک و سیره زندگی معصومان، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از دیگر رشته‌های آن است.

وی ادامه داد: کسانی که در سال‌های قبل در این آزمون شرکت کرده اند، می توانند دوباره ثبت نام کنند، ولی نباید رتبه و مقامی را در سال‌های گذشته کسب کرده باشند.

صفوی با اشاره به اینکه علاقمندان از ۲۵ آبان تا ۲۹ آذر فرصت داشتند در این آزمون نام ‌نویسی کنند، اضافه کرد: ثبت نام فقط در گروه رشته‌های آموزش الکترونیکی تا ۱۵ دی امکان‌پذیر است البته آزمون بخش آموزش الکترونیکی شامل سبک زندگی و سیره ائمه معصوم(ع) و روخوانی قرآن کریم است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این آزمون روز جمعه ۱۱ بهمن در سراسر کشور برگزار می شود و با توجه به درخواست‌های مکرر، آزمون حفظ قرآن برای داوطلبان زیر ۱۰ سال فقط به صورت شفاهی برگزار می‌شود که زمان و مکان آزمون در کارت ورود به جلسه درج خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ری یادآور شد: شرکت در تمام رشته‌های آزمون آموزش رشته‌های الکترونیک برای همه داوطلبان مرد و زن بدون هرگونه محدودیت سنی، آزاد است.

هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و دانشگاه پیام نور و ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و در رشته‌های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت(ع)، حفظ قرآن کریم، سبک زندگی و سیره معصومین(ع) و روخوانی قرآن کریم برگزار می‌شود.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر درجنوب استان تهران واقع شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.