انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

دادستان شهرری: برنامه ریزی فرهنگی نقش مهمی در پیشگیری جرائم دارد

آبگرمکن فاضلی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری برای توسعه فرهنگ کتابخوانی دیدار و گفت و گو کرد.

«سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این دیدار بر توسعه فرهنگ کتابخوانی به عنوان یک عامل پیشگیرانه و آگاهی رسان به ویژه در قشر جوان تاکید کرد و افزود: توسعه فرهنگ مطالعه می تواند ضمن غنی سازی اوقات فراغت، بسیاری از اطلاعات مورد نیاز در پیشگیری از جرم و تخلفات را در اختیار مردم به ویژه جوانان قرار دهد.

حجت الاسلام «علی ملکوتی» دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم آگاهی جامعه از شرایط روز و کسب دانش از طریق مطالعه گفت: متولیان فرهنگ با برنامه ریزی و انجام فعالیت های مداوم، نقش مهمی در پیشگیری جرائم دارند و توسعه کتابخوانی نیز از جمله مهمترین برنامه های فرهنگی است.

وی افزود: مجرمان و مددجویان ندامتکاه های شهرستان ری نیز برای ارتقای دانش و سطح آگاهی نیاز به برنامه ریزی فرهنگی دارند که با هماهنگی های لازم می توان گام های موثری در این حوزه برداشت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری با اشاره به وجود ندامتگاه های مختلف در سطح این شهرستان ری گفت: ایجاد کتابخانه و تقویت منابع مکتوب و نیز انجام برنامه های فرهنگی در این مراکز می تواند بر اصلاح و بهبود وضعیت مددجویان کمک شایان

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید