مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

آیت‌الله ری شهری: دوستی جوانان با فضای مجازی شبیخون فرهنگی است

آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری روز دوشنبه در سیزدهمین آیین تجلیل از حافظان کل قرآن در آستان عبدالعظیم(ع) اظهارداشت: فضای مجازی همچون دوستی ناباب است که جوانان ما را درگیر مسائل دنیوی کرده و ذهن و جان افراد زیادی را آلوده و تحت تاثیر قرار داده است.

وی انس با قرآن را لازمه برخورد با این توطئه دشمن عنوان کرد و گفت: بایستی جوانان ما با مکاتب الهی بیشتر آشنا شوند تا از این گرفتاری‌ها نجات یابند.

ری شهری افزود: پیوند قرآن و اهل بیت از هم جدانشدنی است و حفظ این پیوند مقدمه ظهور منجی بشریت است و باید در این راستا جوانان را هدایت کرد.

وی ادامه داد: قرن‌هاست که دشمنان سعی کرده‌اند تا پیوند بین قرآن و اهل بیت را گسسته کنند و تا حدودی نیز در این زمینه موفق شده‌اند و حال پس از ۱۴ قرن، مردم و جوانان ایران باید از این پیوند حفاظت کنند.

تولیت آستان عبدالعظیم(ع) اضافه کرد: پیوند بین قرآن و نظام جمهوری اسلامی تا ظهور منجی بشریت پایدار خواهد ماند و جوانان در راستای حفظ این پیوند تلاش کنند.

وی انس با قرآن را از لازمه هدایت جوانان دانست و گفت: این شاخصه دارای چهار مرحله تلاوت، حفظ و انس با قرآن است که با ائمه پیوند خورده‌اند و کسانی که به این مراحل دست یابند از اهل بیت جدا نمی‌شود.

ری شهری افزود: قرآن بهترین کتاب برای هدایت مردم و جوانان است که باید با قلبی پاک به سمت این معارف الهی رفت و کسانی که با این کتاب آسمانی انس و پیوند عارفانه دارند از تمامی نیازهای دنیوی به دور هستند.

سیزدهمین آیین تجلیل از حافظان قرآنی آستان مقدس عبدالعظیم(ع) امروز (دوشنبه) با حضور آیت‌الله ری شهری و جمعی از مسئولان محلی در تالار شیخ صدوق برگزار شد و از ۲۶ حافظ جدید قرآن تجلیل شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =