انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

سرانه فضای سبز در منطقه ٢٠ ارتقاء یافت

آبگرمکن فاضلی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛رضا معلم با بیان این مطلب افزود: سرانه فضای سبز منطقه 20 پیش از این 18.86 مترمربع بوده است که با احداث سه بوستان بانوان، توسکا و خانواده، سرانه فضای سبز به 19.29 مترمربع ارتقاء یافته است.

معلم با بیان اینکه توسعه سرانه فضای سبز در افزایش بهبود محیط زیست شهری نقش مهم و تاثیرگذاری دارد افزود: سرانه فضای سبز منطقه 20 در مقایسه با سرانه فضای سبز شهر تهران که 16.25درصد است بالاتر است.

وی به کمربند سبز حاشیه شهرری اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون 176 بوستان و 7 هزار و 290 هکتار جنگل در شهرری وجود دارد که این تعداد فضای سبز تأمین کننده نیاز مردم منطقه به شمار می‌رود.

وی در خصوص گونه های گیاهی موجود در عرصه منطقه نیز گفت: گونه های گیاهی به کار رفته در عرصه های فضای سبز محدوده شهری و پیرامونی منطقه 20 با توجه به شرایط اقلیم و محیطی حاکم بر آنها بومی سازی شده و طی 2 سال اخیر از گونه های مقاوم به کم آبی و شوری خاک نظیر آتریپلکس و گز،تاغ، قره داغ استفاده شده است.

معلم ادامه داد : بوستان بانوان با وسعت 5 هکتار با پیشرفت 84 درصد؛ بوستان و شهربازی خانواده با وسعت 3.2هکتار و پیشرفت 91 درصد و بوستان توسکا با مساحت تقریبی 8 هکتار و پیشرفت 93 درصد با هدف توسعه فضاهای سبز شهری این منطقه با کاشت گونه های گیاهی متناسب با اقلیم منطقه در حال احداث است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید