انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

شهرری در روز تاسوعای حسینی به سوگ نشست

آبگرمکن فاضلی

امروز مردم جنوب پایتخت در کنار زائران و مجاوران حرم سیدالکریم(ع) با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) بر سر و سینه زده و اشک ماتم ریختند.

عزاداران در قالب دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در سوگ شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش بویژه حضرت قمر بنی هاشم(ع) سقای دشت کربلا و سالار لشکر امام حسین(ع) به عزاداری پرداختند.

حضور دسته‌های مختلف و غیرایرانی‌های مقیم شهرری با مرثیه سرایی و مداحی مداحان اهل بیت(ع) به روش‌های سنتی از دیگر جلوههای این مراسم معنوی بود.

شهرری امروز شاهد عاشقانه‌ترین و باشکوه‌ترین آیین‌های معنوی عزاداری بود که در آن شیفتگان مکتب اهل بیت(ع) آمده اند تا در سوگ مظهر عشق و ولایتمداری، جوانمردی و وفاداری، علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) اینگونه عشق و ارادت خویش را به خاندان پاک عصمت و طهارت(ع) به نمایش گذارند.

بیرق‌ها و علم‌های عزاداری از صحن‌های مختلف حرم حضرت معصومه(س) برافراشته شده و صدای طبل‌ها، سنج‌ها و شیپورها از ماذنه‌های این حرم نورانی طنین‌انداز شده است، مردم مومن با حضور در این حرم، کبوتر دلشان را روانه گنبد طلایی حضرت ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم(ع) و بین الحرمین کرده‌اند.

مردم عزادار با چشمانی اشکبار و قلبی غم‌بار در کنار مضجع شریف عبدالعظیم(ع) زیارت‌نامه و زیارت عاشورا قرائت کردند و این‌گونه از پیام‌های کربلا که ولایتپذیری، ایثار، امر به معروف و نهی از منکر است درس زندگانی میآموزند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید