خبر های فوری:

مراسم جهان پهلوان در شهرری برگزار شد

هر زمان نام پهلوانی به میان می‌آید بزرگ و کوچک، زن و مرد یک صدا یه نام را به زبان می‌آورند، اسطوره‌ای که جهانی است و نام و آوازه‌اش محدود به مرز جغرافیایی و ادوار تاریخی نشده است. نامش غلامرضا تختی مشهور به جهان پهلوان تختی قهرمان و پهلوان اسطوره‌ای ایران که در 5 شهریور 1309 در تهران به دنیا آمده و پس از طی دوره نوجوانی و ورود به کشتی قهرمانی در المپیک 1956 ملبورن به همراه امام علی حبیبی نخستین مدال‌های طلای تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک را کسب کرد.

او با یک مدال طلا و دو مدال نقره المپیک، دو طلا و دو نقره قهرمانی جهان و یک طلای بازی‌های آسیایی در فهرست برترین‌های قرن فیلا در جایگاه سیزدهم قرار دارد، وی هم چنین سه بار قهرمان کشتی پهلوانی و پهلوان اول ایران نیز شد.

[irp]

یاد و گرامیداشت تختی محدود به سالگرد تولدش نیست بلکه هر جا و هر زمانی که ترنم پهلوان و ندای قهرمانی به میان می‌آید نام این پهلوان تاریخی به گوش می‌رسد.

مراسم بزرگداشت سالروز تولد جهان پهلوان غلامرضا تختی امروز با حضور ورزشکاران، پیشکسوتان ورزشی، مسئولان و جمعی از اقشار مختلف مردم در ابن‌بابویه شهرری بر سر مزار آن مرحوم برگزار شد.

مهدی صداقت رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری در حاشیه این مراسم با اشاره به روحیه پهلوانی مرحوم تختی اظهار داشنت: آنچه سبب باعث ماندگاری نام و خاطره غلامرضا تختی پس از گذشت حدود نیم قرن شده است اخلاق و سیره پهلوانی این ورزشکار بلندآوازه بوده است.

وی ادامه داد: کسب عنوان‌های قهرمانی مرحوم تختی با استعانت از خداوند و ائمه معصومین(ع) بوده که سبب شد نام این مرد بزرگ همواره در یاد ملت ایران ماندگار شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری همچنین با اظهار تأسف از کمرنگ شدن اخلاق پهلوانی در کشور تصریح کرد: امروز در حالی به جامعه اخلاق‌مدار نیاز داریم که متأسفانه بداخلاقی‌های ورزشی در کشور رویه‌ای نگران‌کننده شده است.

لینک کوتاه خبر: https://www.enekaserey.ir/WfH1e
منبع خبر:

→ خواندن مطلب قبلی

استاندار تهران با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کرد

خواندن مطلب بعدی ←

۳ جلد کتاب در شهرری رونمایی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *