مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

4.8 میلیارد تومان اعتبار برای اماکن تاریخی شهرری

مدیر پایگاه ملی ری از تخصیص مجموعا ۴.۸ میلیارد تومان اعتبار به پایگاه میراث ملی ری خبر داد.

0 171

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،قدیر افروند اظهار کرد: این اعتبارات شامل حدود ۱.۵ میلیارد تومان به صورت نقدی، ۲.۹ میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه و همچنین ۴ میلیارد ریال اعتبار استانی به صورت اسناد خزانه است که در مجموع ۴.۸ میلیارد تومان می‌شود.

وی افزود: مبلغ ۱۰ میلیارد ریال هم با حمایت مهندس شربیانی ـ رئیس شورای اسلامی شهرستان ری و عضو شورای اسلامی شهر تهران ـ برای نخستین بار از سوی شورا و شهرداری تهران به پایگاه ملی ری اختصاص یافت، که در این‌باره تفاهم‌نامه‌ای باید بین ما و شهرداری امضاء شود و این اعتبارِ کمکی در راستای تجهیز و تأمین نیازهای ضروری پایگاه ملی ری هزینه خواهد بود.

مدیر پایگاه ملی ری گفت: یکی از مهمترین مشکلات و چالش‌های ما در یک سال گذشته موضوع مهم حفاظت از میراث فرهنگی و تمدنی ری باشکوه است که خوشبختانه با این اعتبارات گام‌های مؤثری می‌توانیم در راستای تقویت حفاظت میراث فرهنگی ری برداریم و تا حدودی شرایط را بهینه‌سازی کنیم.

شهر تاریخی ری دارای آثاری همچون چشمه علی، برج طغرل، دژ رشکان، قلعه گبری، زندان هارون و آتشکده ساسانی است که برخی از آنها به حفاظت اضطراری، مرمت و کاوش‌های باستان‌شناسی نیاز دارند.  

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه