مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

رسیدگی الکترونیکی در دستور کار دادگستری شهرستان ری

رئیس دادگستری شهرستان ری از پیگیری سازوکار رسیدگی الکترونیکی به پرونده‌های دادگستری خبر داد و گفت: در حال حاضر امکان استفاده از زیرساخت مناسب برای الکترونیکی شدن کار در اختیار نیست، اما ساز و کار آن در حال بررسی است.

0 186

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ، داریوش قاسمی زاده ظهر امروز در آئین تجلیل از قضات شهرستان ری ضمن تقدیر از برگزاری مراسم، گفت: تکریم ارباب رجوع اولویت عوامل قضایی است و تلاش می‌کنیم در ارائه خدمات به مردم به بهترین شکل عمل کنیم.

وی افزود: بسیاری از همکاران ما بیش از وظیفه محوله در ساعات اداری و نیز پیش و پس از وقت اداری در دادگستری و دادسرا حضور دارند و زحماتشان به قدری ارزشمند است که زبان قاصر از قدردانی این بزرگواران است.

رئیس دادگستری شهرستان ری گفت: در سال گذشته 37 هزار پرونده وارده داشتیم و تعداد پرونده‌های خاتمه یافته 38 هزار فقره بود که با تلاش 20 شعبه فعال به نتیجه رسیده است.

وی ادامه داد: در دادسرا 70 هزار پرونده ورودی داشتیم که 74 هزار پرونده مختومه نیز به ثبت رسیده است و 30 قاضی برای به ثمر رسیدن این عملکرد تلاش کردند.

قاسمی زاده تصریح کرد: در شورای حل اختلاف در حدود 5 هزار فقره پرونده به سازش منجر شده که کار بسیاری دشوار و برگزاری چندین جلسه را می‌طلبد.

 وی تأکید کرد: برپایی میز خدمت در مساجد و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در طول سال اجرایی شده و حتی رسیدگی به پرونده مراجعان سایر استان‌ها نیز انجام و مشاوره‌های لازم ارائه شد.

رئیس دادگستری شهرستان ری تأکید کرد: در سال جاری دو شعبه کیفری و حقوقی نیز دادسرا افتتاح شد که کاهش اطاله دادرسی را در پی خواهد داشت.

قاسمی زاده ابراز داشت: رسیدگی الکترونیکی به پرونده‌های دادگستری در دستور کار قرار دارد و با توجه به اینکه امکان استفاده از زیرساخت مناسب فعلا در اختیار نیست، اما ساز و کار آن در راستای افزایش رضایتمندی مردم و خدمت بیشتر در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: جلسات متعددی در زمینه حفظ حقوق بیت‌المال در دستور کار قرار گرفته و احکام قابل توجهی اجرایی شده است.

رئیس دادگستری شهرستان ری با تأکید بر لزوم احیای حقوق عامه و شهروندی گفت: مشکلات به حوزه قضایی ارائه شده و تلاش کردیم تا حد امکان در راستای رفع مشکلات تلاش کنیم، لذا در این زمینه وکیل معاضدتی، کارشناس معاضدتی، رسیدگی به پرونده‌های مسن و خاتمه آن و نیز کاهش چشمگیر پرونده در شعبات در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات ستاد پیشگیری از جرم در راستای کاهش دعوای و جرائم که به صورت ویژه با اتحادیه املاک و نمایشگاه‌های خودرو برگزار شد و فرم قرارداد اجاره به ویژه در خصوص اتباع تغییر یافت و بر اساس آن اتباع تنها امکان یک ثبت یک‌ ملک در کل کشور را خواهند داشت.

قاسمی زاده در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از بخش تولید و پیگیری مشکلات تولیدی در جهت تحقق شعار سال از سوی دادگستری استان مورد توجه قرار گرفت و در نهایت در شهرستان ری موارد مرتبط با تولید نیز به منظور تأمین امنیت مردم در تمام سطوح پیگیری می‌شود.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه