مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

دادستان شهرستان ری ازکاهش زمان رسیدگی در دادسرای ری خبر داد

دادستان شهرستان ری از کاهش نرخ رسیدگی و افزایش کیفیت پاسخگویی در حوزه قضایی خبر داد و گفت: در دادسرای شهرستان ری نرخ رسیدگی ۴۳ ساعت و از میانگین کشوری پایین‌تر است. به این ترتیب زمان تعیین تکلیف پرونده‌های ارجاع شده، ۴ ساعت است.

0 158

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،محمدمهدی رحیمی ظهر امروز در آئین تجلیل از قضات و‌ مسئولین قضایی شهرستان ری ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای خدمت و شهدای حوزه قضایی، گفت: وقتی آمار و عملکرد حوزه قضایی شهرستان ری را در استان تهران بررسی می‌کنیم، کل موضوعات قضایی شهرستان ری پیشرو هستند و نشان می‌دهد مجموعه مدیریتی خوبی در شهرستان ری وجود دارد.

وی افزود: در سال گذشته نزدیک به 3400 پرونده در دادسرای شهرستان ری مختومه شد و علاوه بر این 40 هزار پرونده ورودی نیز به ثبت رسیده است.

دادستان شهرستان ری گفت: 2 شعبه جدید در دادسرای شهرستان ری افتتاح شد و در حال حاضر با 36 قاضی اداره می‌شود.

رحیمی تصریح کرد: به لحاظ اهمیت شهرستان ری، تعداد قضات در دادسرا حتی برخی استان‌های کشور است و کمتر شهرستانی است که 4 بهش قضایی نیز داشته باشد.

وی ادامه داد: شعب تخصصی ایجاد و توانایی همکاران بررسی شد که در نهایت بر اساس توانایی آن‌ها پرونده‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

دادستان شهرستان ری ابراز داشت: در موضوع قاچاق کالا وقتی رسیدگی تخصصی شد از جرایم احتمالی پیشگیری و رسیدگی تخصصی صورت گرفت و بر این اساس مبارزه با فساد و جرم سازمان یافته و تخصصی شد و از جرائم احتمالی نیز پیشگیری می‌شود.

رحیمی با تأکید بر کاهش نرخ رسیدگی و افزایش کیفیت پاسخگویی، گفت: نرخ رسیدگی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری 43 ساعت است که از میانگین کشوری پایین‌تر و نشان می‌دهد که تلاش و مساعی همکاران قضایی کاهش یافته و کیفیت ارائه خدمات نیز افزایش یافته و این به واسه تلاش همکاران رخ داده است و همکاران ما به اجرای عدالت اهتمام دارند.

وی افزود: در حوزه قضایی ارجاع پرونده‌ها در کمتر از 4 ساعت تعیین تکلیف می‌شود، یعنی اگر شکایتی به دادسرا ارجاع شود در کمتر از 4 ساعت رسیدگی می‌شود.

دادستان شهرستان ری ابراز داشت: در ابتدای کار یکی از اولویت‌ها برخورد با اراذل و اوباش بود که در دستور کار قرار گرفت و برخورد قاطع صورت گرفت.

رحیمی گفت: در زمینه حقوق عامه و پیشگیری از جرم اقدامات خوبی انجام شده که یکی از آن بررسی نقاط حادثه خیر و ایمن سازی بود و بخشی از محورهای مواصلاتی ایمن سازی شد.

دادستان شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: سرقت به واسطه برگزاری جلسات تخصصی مورد توجه قرار گرفت و سرقت اموال عمومی و تاسیسات کاهش بسیار زیادی پیدا کرده که به واسطه تلاش‌های شعبه‌های تخصصی بوده است.

منبع خبرگزاری تسنیم
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه