مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

گزارش عملکرد اقدامات شهرداری کهریزک در سال ۱۴۰۲

شهرداری کهریزک در سال ۱۴۰۲ با تامین بودجه مورد نظر اقدامات متعددی را برای توسعه این شهر جهت بالا بردن امکانات رفاهی شهروندان در دستور کار قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛«علی کلهر» شهردار کهریزک با حضور در مراسم نماز عید فطر، برخی از اقداماتی که در کهریزک انجام شده را به صورت یک گزارش عملکرد برای نمازگزاران تشریح کرد.

کلهر در ابتدا با اشاره به تلاش مدیران در موضوع عملکردی که در شهرداری بر عهده دارند در قالب بودجه‌ای که در سال ۱۴۰۲ در اختیار داشتند توضیح داد و گفت: سال ۱۴۰۲ بودجه‌ای به مبلغ ۳۹۸ میلیارد تومان و متممی تا مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای انجام اقدامات مهم در کهریزک پیش بینی کردیم و خوشبختانه براساس این بودجه‌بندی موفق به تحقق اقداماتی که در نظر داشتیم، شدیم. در متمم بودجه هم تلاشمان این بود تا مبلغی را که پیش‌بینی کرده بودیم به انجام برسد اما کل اعتباری که ما توانستیم از منابع درآمدی در شهر کهریزک داشته باشیم مبلغ ۵۶۰ میلیارد تومان بود. همانطور که شهروندان محترم مستحضر هستند شاخص فعالیت‌های شهرداری خدمت به مردم است که با تامین بودجه مورد نظر این امر شدنی است و این شاخص مهم به بالانس بودجه معروف است که ۴۰ درصد مبالغ دریافتی را قانون در امور عمرانی اجازه هزینه داده و ۶۰ درصد هم برای هزینه‌های جاری، اما تلاش مدیران شهری در تحقق این بودجه‌ها ۵۷ درصد در زمینه امور عمرانی بوده و مابقی هزینه‌های جاری است.

علی کلهر با تاکید به مسئولیت در شهرداری در زمینه داشتن انضباط مالی در ادامه بیان داشت: همواره تلاش کرده ایم بتوانیم با منضبط بودن در امور مالی از اعتباراتی که وارد شهرداری می‌شود درست استفاده کنیم و تلاش ما همواره این بوده است که با فساد مبارزه کنیم گرچه فعلاً ریشه کن نشده است اما تلاش ما این است که انشاالله فساد را از شهرداری از بین ببریم و اگر شهروندی به شهرداری مراجعه می‌کند بتواند با خیال راحت و با آرامش خاطر کار خود را به انجام برساند.

او در ادامه افزود: امروز همه مدیران و همکاران در تلاشند که در جهت این شعار مهم حرکت کنند و انشاالله بتوانیم این موضوع را مدیریت کنیم و در این راستا به کمک مردم نیاز داریم.

کلهر در ادامه به اقداماتی که سال گذشته در شهر کهریزک انجام شده اشاره کرد و گفت: آسفالت خیابان‌ها و معابر سطح شهر، زیرسازی و جدول‌گذاری معابر، لکه‌گیری معابر، احداث زمین چمن مصنوعی، نهایی کردن پروژه پل عابر پیاده مسکن مهر، رنگ‌آمیزی جداول و دیوار پارک‌های سطح شهر، خرید ۱۰ دستگاه ون برای ارائه خدمات در ۶ نقطه از شهر برای دسترسی آسان شهروندان به ایستگاه مترو، نصب المان‌ها و مبلمان‌ شهری، افزایش روشنایی‌ مناطق شهر از اهم این اقدامات بوده است.

کلهر درخصوص اقدامات در حوزه روشنایی معابر گفت: شهروندان محترم شهر کهریزک در جریان باشند که رسیدگی به مشکلات روشنایی‌ معابر نیز بر عهده شهرداری نبوده و وظیفه دستگاه‌های مرتبط و اداره برق است ولی ما سعی کرده‌ایم به عنوان یک سازمان مسئول همواره در کنار این دستگاه‌ها حضور داشته باشیم و قسمتی از کمبود اعتبارات آنها را مرتفع کنیم و کمک این عزیزان باشیم که آن را انجام دادیم. علاوه بر آن اصلاح روشنایی پارک‌ها و بوستان ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار کهریزک درباره قرارداد طرح تفصیلی شهر نیز توضیح داد: قرارداد طرح تفصیلی شهر را بسته‌ایم و چنانچه مطالعات آن انجام شود به زودی به عنوان یک طرح برای خدمت‌رسانی به مردم ارائه و اجرایی خواهد شد.

کلهر در ادامه بیان داشت: در چند نقطه از شهر کهریزک که امکانات کمتر و ضعیف‌تر است میادین میوه و تره بار در نظر گرفته شده که ارائه خدمت کنند.

وی در خصوص اقدامات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی هم توضیح داد: دراین‌باره نیز سعی کرده‌ایم فعال‌تر کار کنیم و برنامه‌های متنوع‌تری علاوه در مرکز شهر در تمامی محله‌ها برای شهروندان داشته باشیم.

شهردار کهریزک با اشاره به اهمیت حوزه آتش نشانی بیان داشت: در دوره جدید مدیریت شهری در تلاش برای تامین تجهیزات آتش نشانی هستیم تا بتوانیم هر سال با اعتباراتی که در اختیارمان قرار می‌گیرد این امکانات را نوسازی و تجهیزات را به روزتر کنیم.

علی کلهر در پایان صحبت‌هایش از مردم درخواست کرد برای کمک به شهرداری در ارائه خدمات بهتر، آماده دریافت هرگونه طرح اجرایی، پیشنهاد و انتقاد هستیم واز شهروندان می‌خواهیم یاریگر ما در مدیریت شهر باشند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه