مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

درب های اصلی بهشت زهرا در شبهای قدر باز است

درب‌های اصلی بهشت زهرا(س) در شب‌های قدر بر روی خانواده معظم شهدا ، عموم شهروندان و مومنان خداجو به جهت شرکت در مراسم احیا باز خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س) در اطلاعیه‌ای از باز بودن درب‌های اصلی این آرامستان در شب‌های قدر جهت حضور زائرین در گلزار مطهر شهدا و یا در کنار مزار درگذشتگان در قطعات عمومی خبر داد.

ویژه برنامه شب قدر در بهشت زهرا

در شب‌های قدر مراسم احیا در این شب‌های عزیز در قالب ویژه برنامه “احرار الحسین” در گلزار مطهر شهدا برگزار می شود.

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان و به خصوص شب های قدر در گلزار شهدای وادی رحمت یکی از پرمخاطب ترین برنامه ها است ، یکی از آیین‌های مذهبی و با فضیلت شب‌های قدر، احیا در جوار مزار مطهر شهداست که هر ساله با حضور خانواده های شهدا، ایثارگران و شهروندان برگزار می‌شود.

شب قَدر یا لَیلَةُ القَدر شب نزول قرآن و مقدّر شدن امور یک‌ساله انسان‌هاست. قرآن در سوره‌های قدر و دخان از این شب سخن می‌گوید. براساس آیات قرآن و روایات، ارزش شب قدر بیش از هزار ماه است. این شب بافضیلت‌ترین شبِ سال و شب رحمت الهی و آمرزش گناهان است و در آن، فرشتگان به زمین می‌آیند و بنابر برخی از احادیث شیعه، مقدرات سال آینده بندگان را بر امام عرضه می‌کنند.

زمان دقیق شب قدر، روشن نیست؛ ولی بر اساس بسیاری از روایات، در ماه رمضان واقع شده و یکی از شب‌های ۱۹، ۲۱ یا ۲۳ این ماه دانسته شده است. شیعیان بر شب ۲۳ رمضان و اهل سنت بر شب ۲۷ رمضان تأکید بیشتری دارند.

شیعیان در این شب‌ها با الگوگیری از معصومین(ع)، به شب‌زنده‌داری، تلاوت قرآن، دعا ، عبادت و مذاکره علمی و کسب دانش و معرفت می‌پردازند. ضربت خوردن و شهادت امام علی(ع) در این شب‌ها نیز به اهمیت آن نزد شیعیان افزوده و سوگواری برای آن امام با آیین‌های شب قدر همراه شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه