مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

میدان اصلی شهرری تا دهه فجر ساماندهی می‌شود

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از اتمام عملیات اجرایی طرح ساماندهی میدان اصلی شهرری تا دهه فجر خبر داد.

0 250

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ علی صارمی درباره بازپیرایی میدان اصلی شهر ری  اظهار کرد: عملیات اجرایی طرح ساماندهی میدان اصلی شهر ری، از حدود هشت ماه پیش آغاز شده است، در دهه فجر به اتمام می‌رسد و این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: میدان شهرری یک سری ایرادات ساختاری داشت که باعث نابسامانی های ترافیکی شده بود، به همین دلیل عملیات بازپیرایی آن آغاز شد.

وی افزود: هدف از بازپیرایی میدان شهر ری، ارتقای هویت تاریخی و فرهنگی میدان همچنین ارتقای نقش گردشگری و زیارتی میدان است.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران تصریح کرد: عملا ضلع جنوبی میدان به واسطه پیاده راه شدن خیابان حرم و عدم امکان ورود به آن تبدیل به پارکینگ شده بود که اصلاح میدان بهترین فضا را برای تبدیل شدن به پیاده راه فراهم خواهد کرد. مراسم های ملی و مذهبی همواره در این میدان برگزار می شود و به همین دلیل پاسخگوی ازدیاد جمعیت ورودی به میدان باید باشد.

صارمی با بیان اینکه ما فقط  ورودی سواره از میدان به خیابان ۲۴ متری که تداخل غیرایمن و غیراصولی با خطوط اتوبوس ورودی از خیابان قم به خیابان فداییان داشت را محدود و برای ورودی سواره به خیابان ۲۴متری مسیرهای موازی با مسیر قبلی را جایگزین کردیم، تاکید کرد: در حال حاضر براساس گزارش های میدانی توسط پلیس راهور منطقه ترافیک محدوده بسیار بهتر شده  و سطح سرویس افزایش داشته است البته تمامی مسیرهای قبلی برای خودروهای امدادی با قراردادن گیت های ورودی و خروجی همچون گذشته باز است.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران تصریح کرد: در خصوص خطوط اتوبوس نیز تمامی خطوط که به دلیل عملیات اجرایی به صورت موقت به مسیرهای دیگری منتقل شده بود، پس از افتتاح پروژه و جمع آوری کارگاه به حالت اولیه برمی گردد. خط‌های اتوبوس هم به صورت موقت  در میدان حذف و جابه جا می‌شود تا حصارهای کارگاهی به طور کامل برداشته شود و بعد از افتتاح به جای قبلی خود بر می‌گردند همچنین تاکسی ها هم جانمایی خود را به دست می‌آورند و هیچ تاکسی‌ای حذف نخواهد شد.

صارمی خاطرنشان کرد: این پروژه بدون تاخیر انجام شد و مردم در حال حاضر از حدود ۹۰تا ۹۵ درصد آن استفاده می‌کنند و طی روزهای آتی حصارهای کارگاهی باز خواهد شد. البته این پروژه هنوز افتتاح نشده و همه کاربری های آن به جریان نیفتاده است. به همین دلیل قضاوت در مورد درست یا غلط بودن اجرای طرح ساماندهی میدان اصلی شهر ری زود است. قطعا ترافیک میدان با جمع آوری کامل حصارهای کارگاهی بهتر می‌شود.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه