مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

اعلام جرم علیه پالایشگاه نفت تهران به دلیل فلرسوزی

رئیس اداره محیط‌زیست ری از اعلام جرم علیه پالایشگاه نفت تهران به دلیل فلرسوزی خبر داد و گفت: در خصوص آلودگی شدید هوا در باقرشهر پس از نظارت بازرسان محیط‌زیست پرونده‌ای برای رسیدگی به فلرسوزی در پالایشگاه تشکیل و رأی بدوی صادر شد.

0 199

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری؛به نقل از تسنیم ؛با اشاره به پیگیری موضوعات آلودگی هوا در شهرستان ری اظهار داشت: ایستگاه سنجش آلودگی هوای باقرشهر به‌واسطه نزدیکی به اتوبان به دلیل تردد زیاد خودروهای سنگین و دیزل که مهمترین نقش را در آلودگی هوا دارند، به طور معمول عدد بالاتری را نسبت به سایر ایستگاه‌ها نشان می‌دهد.

وی افزود: در بخش کهریزک و در محدوده شهر باقرشهر اغلب صنایع آلاینده و بزرگ مقیاس وجود دارند که حتی در صورت رعایت حدود مجاز و استاندارد نیز با توجه به تجمع این صنایع، فاقد آلودگی نیستند و بخشی از آلودگی شدید هوای باقرشهر نیز ناشی از این موضوع است.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان ری با اشاره به شکایت این اداره از پالایشگاه نفت تهران گفت: آلایندگی خروجی دودکش‌های پالایشگاه معمولاً در حد استاندارد است اما اخیراً به دلیل وجود 4 فلرسوز شکایتی از این مجموعه ثبت شده است.

رستگاری در پایان با تأیید تأثیر فلرسوزی در آلودگی شدید هوای باقرشهر خاطرنشان کرد: پرونده قضایی مربوط به آلودگی هوا برای پالایشگاه نفت تهران در دادگاه کهریزک تشکیل و منجر به صدور رأی بدوی شده است و همچنان پرونده جهت حفظ سلامت عمومی در جریان است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.