انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

امروز دشمن مشکلات اقتصادی را ابزار ملامت شهدا قرار داده است

به گزارش انعکاس ری فرهاد افشار در حاشیه این مراسم گفت: این مراسم در راستای توجه به جایگاه خانواده معظم شهدا و ایثارگری آنان در راه آرمانهای انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و اجرای بیانیه مهم مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد.

افشار با بیان اینکه بحث اخلاق،معنویت و سبک زندگی در بیانیه مقام معظم رهبری تاکید شده است افزود: خانواده معظم شهدا به واسطه انتخاب سبک زندگی که با ایثارگری همراه بوده است فرزندان عزیز خود را تقدیم انقلاب کردند و جایگاه آنان همواره برای مردم شریف ایران خاص و قابل تقدیر است.

وی گفت: امیداست در راستای تکریم و رضایتمندی خانواده های معظم شهدا ثابت قدم باشیم و برگزاری این مراسم موجب ترویج این سبک زندگی و اشاعه ارزشهای والای اسلامی  و انقلابی در جامعه شود.

دراین مراسم حسین نصراله رئیس بنیاد شهید و ایثارگران شهرری نیز گفت: همزمان با ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی مراسم تجلیل و تکریم از دو هزار پدر و مادر شهید در آستان شیخ صدوق (ره) با سخنرانی آیت‌الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

نصراله با بیان اینکه این مراسم امسال برای نخستین­بار به دلیل نزدیکی ولادت حضرت علی(ع) روز پدر با حضور دو هزار پدر و مادر شهید برگزار می­شود، ادامه داد: این مراسم بی‌نظیر در کشوردر سه سال گذشته با حضور هزار پدر و مادر شهید در شهرستان ری برگزار شد که سابقه چنین تجمع باشکوهی از این تعداد خانواده شهدا در کشور وجود ندارد.

صدیقی: امروز دشمن مشکلات اقتصادی را ابزار ملامت شهدا قرار داده است.

حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در همایش بزرگ تجلیل از ۲۰۰۰ نفر از پدران و مادران شهدای شهرری که به مناسبت روز شهدا گفت: شهدا پیام رسان لقا الله و شاهد خداوند هستند و هر کجا باشند خدا را نشان می‌دهند و یاد شهدا باید ما را به یاد خدا و اولیای گرانقدر خدا بیاندازد و نباید از دعاهای ماه رجب غافل شد و این دعاها را به شهدا تقدیم کنیم.

صدیقی افزود: شهید در ارتباط با خدا است و والدین شهدا باعث افتخار همه مردم و مسئولین هستند و خدا و سیدالشهدا به پدران و مادران شهدا احترام می‌گذارند چرا که یاد شهید مقدمه یاد سید الشهدا است.

وی با بیان اینکه برخی توفیق شرکت حتی یک روز حضور در جنگ و دفاع مقدس را پیدا نکرده‌اند گفت: در مقابل این افراد می‌بینیم که برخی از خانواده‌ها چندین شهید تقدیم کرده‌اند و درسی که حضرت زینب (س) به ما داد این بود که وقتی در برابر بدن برادر قرار گرفت گفت این قربانی کم را از ما قبول کن و این کلام به این منظور نبود که شهادت امام حسین کم چیزی است بلکه شهادت برای خدا کم است لذا این است که باید خود را مدیون خدا بدانیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی امروز شهدا را ناراحت کرده است افزود: با این همه شهیدی که در راه اعتلای این کشور داده شده است باید بدانیم چرا برخی به این کشور و به این خون شهدا خیانت کرده‌اند و از این موضوع شهدا ناراضی هستند.

صدیقی بیان داشت: سامان اقتصادی اصلی ترین موضوعی است که شهدا می‌خواهند برطرف شوند چرا که دشمن امروز مشکلات و نا به سامانی‌های اقتصادی را ابزاری برای ملامت شهدا قرار داده و می‌گویند این همه شهید داده شد تا امروز اوضاع اقتصادی این گونه شود لذا نباید دشمن شاد کن شویم و باید مشکلات اقتصادی حل شود تا شیعیان محتاج بیگانگان نشوند.

وی اظهار داشت: موضوع بعدی این است که یابد بدانیم مرگ حتمی است و خوش به حال آنان که مسرور و مغفور هستند و در این خصوص امام راحل که امام بسیجیان و عالمان و عارفان است در بیانیه خطاب به شهدا گفتند ما به قهقهه مستانه شهدا غبطه می‌خوریم.

صدیقی با اشاره به گام دوم انقلاب به عنوان راهکاری برای آیندگان بیان داشت: باید به این اصل توجه داشته باشیم که آیا هدف انقلاب تأمین شده است یا نه و تا زمانی که یک فقیر، یک بدحجاب، یک رشوه گیر و یک مسئول خیانتکار داریم انقلاب ما به ثمر نرسیده است و باید بدانیم که برپایی نماز اول وقت یکی از اصول مهم انقلاب بوده است که باید به آن اهمیت داده شود.

در پایان این مراسم از سه جلد کتاب در خصوص خاطرات شهدا با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  رونمایی شد.

مراسم تجلیل از2هزار پدرو مادر شهید با حضور امام جمعه موقت تهران ،شهردار منطقه20، فرماندار ویژه شهرستان ری، رئیس بنیاد شهید و ایثارگران شهرری، امام جمعه شهرری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران و خانواده معظم شهدا در آستان شیخ صدوق (علیه الرحمه) برگزار شد.

اجازه می دهید برای بازدید بعدی از این سایت مرورگر شما از کوکی ها استفاده کند (برای بارگزاری سرعت بالاتر) پذیرفتن ادامه

نگهداری محرمانه