مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

بازار صالح آباد و نقش آن در چرخه اقتصادی کشور

بازارها همیشه نقش مهمی در اقتصاد یک کشور داشته اند. کشورهایی که میزان خرید و فروش محصولات و به صورت کلی، تجارت چه به شکل داخلی و چه به شکل خارجی در آنها زیاد است، از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی به سر می برند. ما بازارهای مهم زیادی در کشورمان داریم که یکی از آنها صالح آباد است.

متاسفانه نوسانات قیمت ارز در سال‌های اخیر و تاثیر مستقیم و غیر‌مستقیم آن بر این صنعت منجر به تغییر قیمت‌ها در فواصل زمانی کوتاه و بلند شده و این موضوع گلایه تولیدکنندگان، فروشندگان و خریداران را به‌همراه داشته است؛ زمانی که قیمت اجناس بصورت مداوم بالا میرود، توان خریدار کم میشود و درنتیجه چرخه اقتصادی این بخش ضعیف شده و برخی از مغازه داران توانایی مالی لازم جهت ادامه کار را ندارند. فروشندگان این بازار عمده فروش و برخی نیز تولیدکننده هستند، کم شدن عمده فروش دست اول و دلسردی تولیدکننده میتواند تهدید بزرگی برای اقتصاد کشور محسوب شود. یادآور می‌شویم در گزارش بازی قیمت‌ها در بازار اسباب‌بازی نیز هدف شرح وضعیت فروشندگان بازار صالح آباد و حمایت از فعالین این بازار بوده است.

آیا فروشندگان صالح آباد فقط اسباب بازی فروشی دارند؟

خیر، هرچند در ابتدا این بازار با اسباب بازی شروع به فعالیت کرده اما در گذر زمان به قطب لوازم آشپزخانه و دکوری منزل نیز تبدیل شده است. تعداد تولیدکنندگان لوازم آشپزخانه و تزئینی، دکوری در این بازار زیاد است. این تولیدکنندگان امید دارند با ثبات دلار و مهار تورم در کشور بتوانند فعالیت خود را جدی‌تر از هر زمان ادامه دهند.

خوب است بدانید بازار صالح آباد در استان تهران، شهر تهران، بزرگراه آزادگان، حد فاصل بزرگراه شهید کاظمی و بزرگراه بهشت زهرا در خیابان کلهر قرار گرفته است.

شما با مترو، تاکسی، اتوبوس های بی آر تی و حتی خودروی شخصی تان نیز می توانید به این بازار بروید. از آنجایی که بازار صالح در محدوده طرح ترافیک قرار نگرفته است، به همین دلیل، هر زمان که بخواهید می توانید با ماشین شخصی خود به آن جا بروید. در این بازار، جا برای پارک ماشین هست و نگرانی از بابت این موضوع نیز نخواهید داشت. پارکینگ های روباز برای پارک ماشین، در چند نقطه از این بازار در نظر گرفته شده است.

چه چیزهای دیگری می‌شود از صالح آباد خرید؟

یکی از دلایلی که باعث شده این بازار به یکی از محبوب ترین و پر جنب و جوش ترین بازارهای کشور تبدیل شود، فعالیت عمده فروش ها در این بازار است. مشکلی که برخی از ما متاسفانه با آن درگیر هستیم این است که پیدا کردن اجناسی که هم کیفیت خوبی داشته باشند و هم با قیمت مناسبی ارائه شوند به یک کار سخت تبدیل شده است. عمده فروش های زیادی در این بازار در حال فعالیت هستند که اجناس خود را با قیمت مناسبی عرضه می کنند. لازم به ذکر است که برخی از این عمده فروشان، بصورت تک نیز محصولات خود را به فروش می‌رسانند. عروس خانم‌ها نیز برای خرید جهیزیه به این بازار مراجعه میکنند تا جهیزیه خود را با بهترین قیمت از این بازار تهیه کنند.

از دیگر صنف هایی که در این بازار فعالیت می کنند، می توان به صنایع دکوری، لوازم کادویی، لوازم خانگی، لوازم برقی، لوازم آرایشی بهداشتی، ظرف های مخصوص سرو پذیرایی، و خیلی چیزهای دیگر اشاره کرد.

چرا صالح آباد نقش مهمی از نظر اقتصادی ایفا می کند؟

بازار صالح آباد تهران با آدرس salehmall.com، یکی از بازارهای فعال در کشور است و همان طوری که اشاره کردیم صنف های متفاوتی در آن مشغول به فعالیت هستند. برخی از متخصصان اعتقاد دارند که بازارها از جمله عوامل اقتصادی هستند ک می توانند اکولوژی اجتماعی شهرها را تعیین کنند. اکولوژی که به آن بوم شناسی نیز گفته می شود، در مورد رابطه موجودات زنده با محیط اطرافشان بحث می کنند. در اینکه تفکرات مردم به چه شکل نمود بیرونی پیدا می کند از جمله چیزهایی است که در بازارها به خوبی می توان آن را شاهد بود.

بازار ها نقش اساسی در بزرگ شدن اقتصاد یک کشور به عهده دارند. وقتی کالایی تولید می شود، در صورتی که آن کالا تقاضا برای خرید داشته باشد، بین تولید کننده و مصرف کننده یک حلقه کامل ایجاد می شود. از این زاویه اگر به بازار نگاه کنیم، کسانی که به عنوان یک تولید کننده در بازارها مشغول به فعالیت هستند نقش تعیین کننده و محوری در بزرگ شدن و رشد اقتصاد کشور ایفا خواهند کرد.

رد و بدل کردن کالا در بازار صالح آباد، خود به عنوان یک فاکتور در چرخش چرخ های اقتصاد کشور به شمار می رود. تا بازاری نباشد، تا مشتری نباشد و خرید نکند و تا تولید کننده ای برای تولید یک محصول وجود نداشته باشد نمی توان امیدوار بود که اقتصاد کشور روند رو به رشدی را تجربه کند. به همین جهت از دولتمردان کشورمان می خواهیم با تا به نقش بسیار حساس و پر رنگ بازارهای در کشورمان، توجهی بیش از پیش نشان دهند و به هر نحوی می توانند به بازارها کمک کنند تا رشد و توسعه بیشتری را تجربه کنند. هر قدر بازارها توسعه یافته تر شوند، قطعا اقتصاد در کشور ما با قدرت بیشتری به رشد خود ادامه خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.