مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

تازه عروس بهرام رادان و پوشش متفاوت او

نوشتن در مورد استایل مینا مختاری اصلا کار ساده‌ای نیست نه اینکه ماجرای ازدواجش با بهرام رادان و خبرساز شدنش درمیان باشد، هرگز! آنچه در ادامه میخوانید نگاهی است به چندوچون پوشش مینا مختاری.

چی‌ بپوشم: نوشتن در مورد استایل مینا مختاری اصلا کار ساده‌ای نیست نه اینکه ماجرای ازدواجش با بهرام رادان و خبرساز شدنش درمیان باشد، هرگز! بلکه به این دلیل که اصولا  نوشتن در مورد طراحان لباس از آنجا که خودشان در مورد چندو چون پوشش حرفی برای گفتن دارند و در این رشته صاحب دانشند، کار را پیچیده میکند حالا چه برسد به اینکه پای دلدادگی و عروسی هم در میان باشد. آنچه در ادامه میخوانید نگاهی است به چندوچون پوشش مینا مختاری.

شروع تازه با هیاهوی تازه

5-2

خیلی پیشتر از اینها، طرفداران آقای رادان منتظر شنیدن خبر شیرین ازدواجش بودند بماند که خیلی‌ها هم به کل ناامید شده‌بودند اما بالاخره بهرام رادان مینا مختاری طراح لباس و بانی برند ‌ایرانی می‌مو(مجموعه لباس بانوان) را به عنوان همسر آینده‌‌اش به طرفدارانش معرفی کرد و همانطور که پیداست برخلاف معمول خانوم مختاری از اهالی سینما نیست.  مینامختاری که پیش از این بسیار آرام و بی‌حاشیه به معرفی مجموعه‌ شخصی‌اش و دیگر مجموعه‌های لباس ایرانی می‌پرداخت حالا همانطور که انتظار میرفت بسیار حاشیه‌ساز شده و دیگر کمتر کسی است که اسمش را نشنیده باشد. البته این اتفاق برای او که به آهستگی برای ورود به  دنیای اینفلوئنسر‌ها هم در تلاش بود اتفاق بسیر خوشایندی است.

9-1

حواسش هست

به‌ جرات میتوان گفت مینا مختاری بانوی خوش پوشی است و  در انتخاب‌هایش، البته همانطور که از یک طراح لباس انتظار میرود حواسش به فرم اندام، هارمونی رنگ، مچ شدن درست آیتم‌ها از مانتو و شلوار گرفته تا روسری و اکسسورایز هست.

1-2

سبک خاص؟!

مینامختاری روی سبک خاصی از پوشش اصراری ندارد؛  گاهی میتوان او را با پوششی کاملا اسپورت دید و گاهی با پوششی کاملا رسمی. البته که بدون شک جایی که قرار است در آن حاضر شود در این انتخاب‌های سبک پوشش بی‌تاثیر نیست. اما اینکه روی فرم خاصی از پوشش اصرار ندارد نشان میدهد در انتخاب پوشش‌هایش انعطاف‌پذیر است.

15-1

بدون امضا

4-1

در اینکه مینا مختاری بسیار منعطف و متناسب با فضا سراغ انتخاب‌ لباس‌هایش میرود بحثی نیست اما ماجرا اینجاست که او به عنوان یک طراح‌لباس امضای خاص خودش را ندارد. امضا یا سبکی که مال خودش باشد و نوع پوشش‌اش را به فراخور همین سبک از دیگران متمایز کند. یادمان باشد  برای رسیدن به این امضا قرار نیست صرفا اسپورت یا حتی صرفا رسمی پوشید اتفاقا ماجرای اصلی اینجاست که در هر سبکی از پوشش ردی از نگاه طراح جاری باشد.

14-2

بی‌حاشیه می‌‍‌پوشد

از انتخاب‌هایش به راحتی پیداست که در سبک و سیاق پوشش چندان اهل انتخاب‌های پر‌حاشیه نیست. رنگ در ظاهرش حضور دارد اما رنگ‌هایی که با احتیاط انتخاب شده‌اند رنگ‌هایی چون سفید، مشکی،صورتی، کرم، بنفش و … دست کم با آنچه که تا امروز از خودش به نمایش گذاشته میتوان اینطور نتیجه گرفت که  شسته‌ورفته پوشیدن برایش مهم‌تر از انتخاب‌های عجیب‌وغریب و پر نقش‌ونگار و حتی بازی‌های رنگی است.

13-2

رنگ را می‌شناسد

باید اعتراف کنم با وجود آنکه مینا مختاری در سبک‌و‌سیاق پوشش کمتر سراغ رنگ‌های گرم و تندو‌ و‌تیز میرود اما هر بار که رنگ حتی از نوع ملایم  در ظاهرش حضور دارد بسیار هوشمندانه انتخاب می‌کند. او نشان داده که رنگ را میشناسد و اگر قرار باشد آن را در پوشش جاری کند حواسش به هارومونی هست و بر خلاف آنچه که این روزها بسیار هم دیده میشود چندان اهل  انتخاب رنگ‌های متضاد و تندوتیز نیست.

index

ایرانی می‌پوشد

namaye-1

اگر نگوییم همیشه اما در بسیاری از موارد مینا مختاری را با لباس‌های ایرانی در تصاویر می‌بینیم؛ لباس‌هایی که اتفاقا محدود به می‌مو (برند خود او)  هم نیستند.  او اغلب با انتخاب لباس‌هایش سعی در معرفی کلکسینونرهایی دارد که مجموعه‌ لباس‌های ایرانی گلچین‌شده را در گالری‌هایشان به نمایش میگذارند. حالا  اینکه این انتخاب را در راستای تلاشش برای اینفلوئنسر شدن انجام می‌دهد یا نگاه متفاوتی که به عنوان یک طراح و تولید کننده ایرانی به دنیای پوشش دارد چندان جای مناقشه نیست؛ مهم این است که تلاش او برای به تصویر کشیدن هنر ارزشمند ایرانی در دنیای پر فرازونشیب  مد‌وفشن این روزها بسیار قابل احترام است.

6-2

نامی که می‌شناختید

شاید خیلی‌ها مینا مختاری را قبل از هر چیز و  حتی بسیار قبل از علنی شدن ماجرای ازدواجش با بهرام رادان به واسطه برند می‌مو بشناسند. برند لباس ایرانی که با تاکید روی المانها و نقش‌ونگارهای ایرانی در طراحی‌هایش به دنیای مد راه پیدا کرد اما در ادامه راه صرفا روی ایرانی‌بودن لباس‌ها بدون در نظر گرفتن المان یا نشان خاصی به طراحی‌هایش ادامه داد. مینا مختاری در اوایل حضورش به عنوان اینفلوئنسر در فضای مجازی صرفا با لباس‌های طراحی شده در همین مجموعه همه جا حاضر میشد و به عبارتی سفیر برند خودش بود. انتخابی که هم شایسته بود و هم منطقی اما در ادامه راه این تاکید کمرنگ شد.

Untitledfgsg

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.