مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

در اینبخش با زیباترین روستاهای جهان آشنا می‌شویم، از ژاپن تا کشور آلمان و از شرق تا غرب کره زمین دیدنی ترین روستاها را میبینیم. مردم این روستاها قرن هاست در محدوده خود سکونت دارند و جالب اسـت بدانید کـه درآمدی کـه گردشگران و توریست ها بـه جیب آن ها منتقل می کنند بـه حدی اسـت کـه نیاز بکار کردن ندارند، در ادامه با مجله انعکاس همراه باشید تا سفری بـه این روستاها داشته باشیم.

شهر کوچک پروانس «Provence»، فرانسه

شهر پروانس کـه نام اصلی آن آلپ دو اوت پرووانس اسـت، در جنوب شرقی کشور فرانسه قرار گرفته اسـت. مساحت این شهرستان 6925 کیلومتر مربع بوده اسـت.

1066161031 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

جمعیت این روستای زیبا 156067 نفر اسـت. این شهرستان زیبا کـه سالانه گردشگران زیادی را می‌پذیرد درسال 1790 میلادی بـه محل اقامت تبدیل شده اسـت.

روستای رویایی

998376346 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

بایبوری «Bibury» یکی از شهرستان‌هاي کوچک و زیبا در کشور انگلستان « بریتانیا » اسـت، این شهرستان کـه جمعیت زیادی ندارد، پر از هتل‌هاي تفریحی و دیدنی‌هاي طبیعی اسـت.

رتنبورگ «Rothenburg»، آلمان

365102135 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

شهر رتنبورگ آب در تراوبر «Rothenburg ob der Tauber» در ایالات بایرن کشور کشور آلمان قرار دارد کـه ظاهر فانتزی آن همانند شهر هـای موجود در کتاب داستان‌ها اسـت.

گاسادالور «Gasadalur»، جزایر فارو

1437823714 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

جزایر فارو در کشور زیبای دانمارک قرار دارد و Gasadalur یکی از شهر هـای زیبای این منطقه اسـت. جزایر فارو بصورت کلی شامل 30 شهر و روستا میشود.

بانیونه «Bagnone»، ایتالیا

1496632384 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

بانیونه هم روستای کوچکی در کشور ایتالیا بوده کـه در استان ماسا-کارار قرار گرفته اسـت، مساحت این روستا 73,8 کیلومترمربع بوده و جمعیت آن 1945 نفر اسـت.

هال‌ اشتات «Hallstatt»، اتریش

733421764 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

هال‌اشتات، شهری کوچک در منطقه سالزکامرگوت واقع در ایالت اوبراسترایش کشور اتریش قرار گرفته و دریاچه‌اي با همین نام درکنار این شهر واقع شده اسـت.

مانارولا «Manarola»، ایتالیا

1752112007 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

شهر مانارولا «Manarola» در کشور ایتالیا واقع شده و زیبایی آن همتایی ندارد. مانارولا بـه شهر صخره‌اي معروف اسـت چراکه ساختمان‌هاي آن روی تکه صخره‌اي بنا شده اسـت.

روستای رویایی گوکایاما «Gokayama»، ژاپن

2104125327 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

روستای گوکایاما یکی از اماکن ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو در ژاپن اسـت، این روستا درکنار رودخانه شوگاوا در قسمت شمالی ژاپن قرار گرفته اسـت.

همنوی «Hamnoy» نروژ

1659943895 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

این روستا در واقع یک دهکده‌ي کوچک ماهیگیری اسـت کـه در اطراف استان Nordland دربخش‌هاي شمالی کشور نروژ واقع شده اسـت و مردم ساکن آن همگی بـه حرفه‌ي ماهیگیری و صنایع مرتبط و وابسته بـه آن مشغول هستند.

دهکده‌ ماهیگیری متروکه در شنگسی «Shengsi»، چین

2103783651 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

1209887506 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

این دهکده در یکی از قسمت‌هاي مجمع الجزایر شنگسی در کشور چین واقع شده اسـت. این مجمع الجزایر از ۳۹۴ جزیره‌ي ریز و درشت تشکیل شده اسـت کـه همه ی‌ي آن ها دارای مساحتی بیشتر از ۵۰۰ متر مربع هستند اما تنها ۱۸ مورد از انها دارای جمعیت انسانی و قابل سکونت هستند.

رندولسترا «Renndølsetra»، نروژ

همانگونه کـه میبینید نمایندگان زیادی از نروژ دراین فهرست وجود دارند و این موضوع هم با توجه بـه طبیعت بکر و فوق‌العاده زیبای این کشور کـه در نزدیکی قطب شمال واقع شده اسـت، کاملا طبیعی بنظر می رسد.

1905373224 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

رندولسترا نیز نام روستای دیگری از این کشور اسـت کـه مردم آن نزدیکی خاصی بـه طبیعت وحشی دارند و البته جمعیت کمی هم میتوانند در چنین شرایط سختی دراین روستا دوام بیاورند و بر سر خانه‌هاي چوبی باقی بمانند.

اگوییسهایم «Eguisheim»، فرانسه

1554659751 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

این شهر کوچک کـه تمام خیابان‌هاي آن سنگفرش شده اسـت و خانه‌هاي آن در کوچه‌هاي کم عرضی ساخته شده‌اند، در شمال شرقی کشور فرانسه قرار دارد و سالانه بازدیدکنندگان فراوانی برای لذت بردن از نوشیدنی‌هاي معروفش بـه آنجا سفر می کنند.

شیراکاوا «Shirakawa» ژاپن

دراین روستای کوچک کـه دربخش Ono کشور ژاپن واقع شده اسـت، هنوز هم سبک زندگی سنتی و باستانی ژاپنی‌ها جریان دارد و کمتر از ۲ هزار نفر در آن زندگی میکنند.

374648223 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

روستای شیراکاوا بیشتر شهرت خودرا مدیون سبک معماری ژاپنی gasshō-zukuri اسـت کـه خانه‌هایي با سقف‌هاي شیروانی و با ارتفاع کم دراین سبک بـه چشم می خورد.

مونمواسیا «Monemvasia» یونان

این روستای کوچک بر روی یک جزیره ساخته شده اسـت کـه این جزیره در ساحل شرقی شهر پلوپونز «Peloponnese» در کشور یونان واقع شده اسـت.

750543254 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

بدلیل نحوه‌ي خاص دسترسی بازرگانان و دریانوردان بـه این جزیره، نام آن از دو کلمه‌ي یونانی mone and emvasia بـه معنای «دارای یک ورودی» تشکیل شده اسـت.

روستای کوهستان «Mountain Village» چین

381687733 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

همانگونه کـه از نام و عکسهای این روستا مشخص اسـت، خانه‌هاي چوبی آن در ارتفاعات بسیار بالایی و بر روی کوه‌ هاي حاصل‌خیزی ساخته شده‌اند کـه از گذشته تا بـه امروز برای مصارف کشاورزی و دامپروری از انها استفاده می‌شده اسـت. نحوه‌ي شخم زدن این زمین‌ها و معماری خانه‌ها در چنین ارتفاعی از ویژگی‌‌هاي اصلی روستای کوهستان در چین اسـت.

در ادامه فرش صورتی شکوفه‌ های گیلاس بر روی شهر توکیو

مردم کشور ژاپن و البته پایتخت آن یعنی شهر توکیو ، از گذشته تا بـه امروز برای پوشش گیاهی و بـه خصوص گل‌ها و شکوفه‌هاي درختان میوه دراین کشور ارزش خاصی قائل بوده‌اند.

1838328504 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

421649894 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

این اهمیت بـه‌قدری زیادی اسـت کـه کلمه‌ي sakura بـه معنی شکوفه‌ي گل را بارها در فیلم‌ها و اسامی ژاپنی می شنوید. دنیلو دانگو «Danilo Dungo» کـه یکی از عکاسان ژاپنی نشریه‌ي نشنال جئوگرافیک «National Geographic» اسـت ودر شهر توکیو زندگی می کند، بتازگی مجموعه عکسهای زیبایی را از شکوفه‌هاي گیلاس دراین شهر منتشر کرده اسـت.

1147743759 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

67468729 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

این عکسهای رویایی و زیبا انگشت حیرت را بر دهان مخاطبان می‌نشاند. او برای ثبت این عکسهای فوق‌العاده هنری، بـه پارک اینوکاشیرا «Inokashira» رفته اسـت و عکاسی خودرا از مناطق مجاور دریاچه‌ي داخل این پارک انجام داده اسـت. وجه تمایز عکاسی‌هاي آقای دانگو از شکوفه‌هاي گیلاس شهر توکیو این اسـت کـه او عکسهای خودرا با استفاده از پهپاد و از نمای بالای شکار کرده اسـت.

1133926293 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

2090087407 parsnaz com - معرفی زیباترین روستاهای دنیا +عکس

پراکندگی این شکوفه‌هاي پوست پیازی در آب، بر روی زمین و بر بالای درختان باعث شده اسـت کـه تمام این عکس‌ها بـه یک نقاشی سورئال زنده تبدیل شوند و چشمان مخاطب را نوازش کنند. بنابراین دیگر نیازی بـه ذکر هیچ‌گونه توضیحات بیشتری نیست. هیچ چیزی بهتر از خود این عکسهای زیبا نمیتوانند هنر این عکاس بین المللی را شرح دهند؛ هنر این عکاس و البته بالاتر ازآن، هنر یک آفريننده توانای زیباپسند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 2 =