مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

شاعران ری سرمایه های فرهنگی و ذخائر ارزشمند ادبیات شهرستان هستند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با حضور در منزل استاد عبدالمجید فرایی از شاعران برجسته و پیشکسوت، از ایشان تجلیل کرد.

شاعران ری سرمایه های فرهنگی و ذخائر ارزشمند ادبیات شهرستان هستندد£
0 431

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری؛ مهدیه حسنی در دیدار با استاد عبدالمجید فرایی از شاعران برجسته و پیشکسوت، ضمن بیان اهمیت و نقش ادبیات در گسترش و تعمیق فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی گفت: شاعران و چهره های ادبی، سرمایه های فرهنگی کشور هستند، چرا که رسالت و جایگاه شعر و ادبیات در تبیین و گسترش فرهنگ غنی کشور پهناور ایران بسیار حائز اهمیت است و از این رو شاعران ری نیز از ذخائر ارزشمند ادبیات شهرستان به شمار می آیند.

وی با تاکید بر تکریم مفاخر فرهنگی و هنری به عنوان یکی از رسالت های مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: شاعران و اهالی ادب و هنر همواره در راستای شناساندن هویت ملی و ترویج فرهنگ متعالی انقلاب و سیره اهل بیت(ع) کوشیده‌اند و با خلق آثاری مانا و تاثیرگذار این فرهنگ را با زبان فاخر هنر از نسلی به نسلی منتقل کرده‌اند.

در این دیدار استاد فرایی نیز به قرائت گزیده هایی از اشعار و سروده های خود پرداخت و تعدادی از آثار به چاپ رسیده خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری اهدا کرد.

گفتنی است که استاد عبدالمجید فرایی، شاعر برگزیده استان تهران و نخبه ادبی شهرستان ری، تاکنون بیش از 33 هزار بیت اشعار عرفانی، آئینی و حماسی در قالب های غزل، مثنوی، رباعی، دوبیتی، ترجیع بند، ترکیب بند و شعر نو سروده است.

مجموعه های شعر «ما راست قامتیم، پر پرواز و سفیران برگزیده الهی، از آدم…» از آثار به چاپ رسیده این شاعر توانمند است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.