مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

3واحد گازی نیروگاه ری برای تعمیرات از مدار خارج شدند

مدیرعامل نیروگاه ری گفت: سه واحد گازی شماره ۲۰ ، ۲۹، ۱۶ این نیروگاه برای تعمیرات اساسی و بازدید مسیر داغ توربین از مدار تولید خارج شد.

0 231

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛حمید بادرستانی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: به منظور کسب آمادگی تولید، واحد گازی ۲۵ مگاواتی شماره ۲۰ ، ۱۶ و ۳۲ مگاواتی شماره ۲۹ با توجه به ساعت کارکرد، از مدار تولید خارج و جهت بازدید مسیر داغ توربین و تعمیرات اساسی به دست گروه های تعمیراتی سپرده شدند.

وی اظهار داشت: مطابق برنامه از پیش تعیین شده که از اوایل آبان ماه آغاز شده است، این واحدها تحت عملیات تعمیرات اساسی و بازدید قرار خواهند گرفت.

این مسئول خاطرنشان کرد: در زمان تعمیرات این واحدها فعالیت های مختلفی از قبیل: دمونتاژ و تست و در صورت نیاز تعویض نازل های سوخت و محفظه های احتراق، انجام تست های مربوط به ژنراتور، بازدید کمپرسور، بازدید یاتاقان ها، بازدید و در صورت نیاز تعویض پره های متحرک و ثابت توربین، انجام تست های غیر مخرب بر روی روتور و پره های توربین، تصفیه فیزیکی روغن بر روی تجهیزات این واحدها صورت خواهد گرفت. 

بادرستانی یادآور شد: همچنین واحد گازی ۸۵ مگاواتی شماره ۳۳ نیروگاه ری پس از انجام تعمیرات اساسی و بازدید  به مدار تولید بازگشت و با شبکه سراسری برق کشور متصل شد. 

به گفته این مسئول، بازسازی قطعات داغ نیروگاه ری و دانش فنی نظارت بر آن بطور صد در صد بومی سازی شده و نیروگاه ری ضمن تولید برق پایدار و مطمئن، با افتخار توانسته است نقش خود را در ارتقاء دانش فنی و بومی سازی بازسازی قطعات نشان دهد.

منبع خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.