مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

ساخت نخستین اورژانس هسته ای در شهرری

رئیس کارگروه هسته ای و پرتوی پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت : اولین اورژانس هسته ای پایتخت در بیمارستان هفتم تیرشهرری ساخته می شود.

0 121

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انعکاس ری دکتر علی نشاسته ریز یکی از مشکلات کشور مجهز نبودن مراکز درمانی برای مقابله با آلودگی های ناشی مواد رادیواکتیو دانست و گفت: دفتر فیزیک بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران چند سال است که آموزش بیمارستان ها، حفاظت های پرتویی و پیشرفته، نحوه ارزیابی مشکلات و تکمیل تجهیزات را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه باید اورژانس بیمارستان ها برای مقابله با آلودگی های ناشی از مواد رادیواکتیو مجهز و کادر درمان آموزش های لازم را دریافت کنند، افزود: در کمیته علمی سلامت پرتویی و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایران مقرر شده که در بیمارستان هفتم تیر شهرری اورژانس فوریت های هسته ای راه اندازی شود.

نشاسته ریز گفت : نقشه این اورژانس بر اساس استانداردهای جهانی در وسعتی حدود 300 متر مربع  به دستور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران طراحی شده و تامین بودجه اولیه برای ساخت آن نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه در حوزه اورژانس هسته ای به غیر از شهر بوشهر مورد شاخصی و عملیاتی وجود ندارد ، افزود: همزمان با ساخت بنای اورژانس هسته ای بیمارستان هفتم تیر شهرری ، با ارزیابی دقیق از آلودگی های احتمالی تجهیزاتی که نیاز است به تدریج خریداری میشوند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.