مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

حمل کالای قاچاق با بارنامه دام در ری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۴۰ هزار قلم کالای قاچاق در ری خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

0 129

سرهنگ هدایت بهرامی، افزود: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مأمورین این پلیس موفق به کشف کامیون حامل کالای قاچاق در محدوده ری شدند.

وی گفت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه محرز شد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق تحت پوشش بار علوفه در جاده قدیم قم، محدوده حسن آباد در حال حرکت است ضرورتاً مأمورین پایگاه جنوب این پلیس محورهای مواصلاتی منتهی به تهران را تحت اشراف و کنترل قرار داده که نهایتاً خودروی مذکور متوقف شد.

بهرامی با بیان اینکه در بررسی اولیه مشخص شد که کامیون حامل مقادیری پوشاک، لوازم تحریر و… است، افزود: در تحقیقات مشخص شد کالاها از شهرستان بارگیری و قرار بوده در محدوده شورآباد تخلیه شود.

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، این کالاها فاقد اسناد مثبته گمرکی بودند و در سامانه جامع تجارت ثبت نشده و بارنامه ای که ارائه شده بود اطلاعات اشتباه و مربوط به یک محموله مکمل غذای دام و طیور بوده است.

وی ادامه داد: کالاهای کشف شده شامل تعداد ۱۶ هزار و ۸۰۰ عدد سرم مو، ۱۹۲ عدد کرم، ۲۱ هزار و ۶۶۴ عدد لوازم تحریر، ۲ هزار و ۹۷ عدد لوازم الکترونیکی (ولت سنج-اهم متر و…) ساخت کشورهای اسپانیا، چین، اندونزی و… بوده که پرونده‌ای در خصوص تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: با این شیوه و شگرد قاچاقچیان حرفه‌ای برای قاچاق و فرار از دست قانون و عدم پرداخت حق و حقوق دولتی اقدام به قاچاق کالا می‌کنند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.