مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

زاکانی :دشمنان امروز با آنچه به نمایش می گذارند تلاش می کنند چهره ایران را مخدوش کنند

شهردار تهران گفت: امروز بیش از هر زمانی ضرورت خدمت به ایران و همه مظلومان جهان مشخص است و دشمنان چشم دیدن این حقیقت را ندارند و با آنچه به نمایش می گذارند تلاش می کنند چهره ایران را مخدوش کنند

0 160

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسمی که به مناسبت دهه کرامت و با حضور ۱۵۰۰ خادم آستان قدس برگزار شد، اظهار کرد: همه مفتخر به خادمی امام رضا (ع) هستیم؛ امروز جمع شدیم تا شروع این دهه را تا میلاد امام رضا(ع) جشن بگیریم؛ این امام عظیم الشان و خواهر بزرگوار ایشان کرم کرده و ایران را مزین به حضور و نام مبارکشان کردند و ما خادم و مفتخر به خاکساری حضرات و خاک پای زائرین آنها هستیم.

وی با اشاره به مقاله ای که در یک سالنامه در سال ۱۳۲۵ منتشر شد، افزود: این سالنامه مقالاتی داشت و یکی از مقالات آن، نام نویسنده نداشت؛ عنوان مقاله این بود که “خدا ایران را دوست می دارد” ؛ در متن آن حکایتی نقل شده بود از صدر اسلام و توهین بزرگی که پادشاه وقت ایران به فرستاده رسول اکرم (ص) کرده بود؛ خبر از تلخی این برخورد وقتی به مدینه رسید کسانی گرد حضرت حلقه زدند و درخواست آنها این بود که ما ایران را تنبیه کنیم.

وی بیان داشت: وقتی اصرار کردند پیامبر (ص) بیان نمودند که اگر ده بار نامه بنویسد و این وضعیت تکرار شود به ایران حمله نخواهم نکرد و در خاتمه بیان کردند که خدا ایران را دوست می‌دارد؛ این نویسنده نوشته بود که خدا کدام ایران را دوست می‌دارد؛ ایران سربلند قرون ۴ و ۵ که در عرصه‌های مختلف جلوه‌گری می کرد یا ایران دهه تلخ ۲۰ با فجایع آن دوران؟ و ادامه داده بود که خدا ایرانی را دوست می دارد که پرچمدار درخشش در جهان اسلام و مقدمه ساز ظهور خواهد بود. وقتی آن مقاله را می‌خوانی، گویی شرایط امروز را می‌بیند و پیشگویی می‌کند. در مقاله اشاره می‌کند که آینده جهان و تحول آن از محور ایران انجام می شود. 

زاکانی ادامه داد: از نماینده ولی فقیه در خراسان سوال کردم که تحقیق کردید که این نویسنده کیست که ده‌ها سال قبل از انقلاب این افق را دیده است؟ پاسخ داد که به قرائن مختلف این نویسنده حضرت امام خمینی (ره) است. وقتی این مسائل را می‌بینیم متوجه می‌شویم که چه مسئولیت بزرگی بر عهده ما به عنوان کانون اسلام ناب است و اینکه امام رضا (ع) چه محبتی به ما داشتند و چه تحولی در قلوب ما ایرانیان ایجاد کردند و فضای پیرامونی را نیز تحت تاثیر قرار دادند. بعد از آن با اتفاقاتی که با حضور حضرت معصومه (س) در ۲۰۱ قمری تا شهادت ایشان رقم خورد، دو کانون درخشان در ایران به ارمغان گذاشته شد که نهایت بزرگی ما را زمینه ساز شد.

شهردار تهران بیان کرد: قم حرم اهل بیت نام گرفت و مشهد پایتخت اصلی ایران اسلامی شد. در واقع به جز پایتخت سیاسی، آنچه قطب ایران اسلامی و قلب همه ایران و جهان برای آن می تپد مشهد و حرم امام رضا (ع) است و این مساله برای ما رسالت های بزرگی به‌همراه دارد؛ به عنوان خادمان حضرت باید کرامت و بزرگواری را از ایشان بیاموزیم و خودمان را وقف مردم کنیم و خدمت شبانه روزی به مردم را پیشه کنیم.

وی اضافه کرد: امروز بیش از هر زمانی ضرورت خدمت به ایران و در کنار آن همه مظلومان جهان، آشکار و مشخص است و به خاطر همین عظمت و بزرگی است که دشمنان ما چشم دیدن این حق و حقیقت را ندارند؛ ‌از جمله اینکه فیلم‌های موهنی که اخیرا منتشر و یک چهره زشت از ایران و تشیع و از آنچه تعلقات قلبی ما است را به دروغ به نمایش گذاشتند تا اساس و ریشه این خیمه بزرگ و استوانه عظیم را بزنند.

زاکانی عنوان کرد: انها تلاش کردند باورهای ما را مخدوش کنند اما شکست خوردند و در جنگ نرم آسیب زدند اما باز شکست خوردند و امروز با آنچه به نمایش می گذارند تلاش می کنند چهره ایران را مخدوش کنند، برای اینکه امید را در دلهای جهانیان بخشکانند؛ این مایه شرمساری است اما آنها خاک بر خورشید می پاشند و راه به جایی نخواهند برد و آنچه برای ما می ماند بزرگی حضرات معصومین، خاصه امام رضا (ع) است. امیدواریم خادمی شایسته برای مردم تهران باشیم و این مدال خدمت را بر سینه خود نگه داریم و راه نوکری مردم را دنبال کنیم.

گفتنی است این مراسم در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) شهر ری برگزار و در پایان از چند دختر نوجوان روزه اولی تقدیر شد. 

منبع خبرگزاری فارس
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه