مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

سرازیری مشکلات ۵۰ ساله تهران به شهرری باید تمام شود

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سرازیری مشکلات پایتخت به شهرری طی ۵۰ سال گذشته گفت: نباید حل مشکلات دائما رها شود و لازم است مسؤولان و نمایندگان مجلس به روند حل موضوعات، پیگیری خدمات قبلی و تحقق مطالبات مردم تلاش کنند.

0 113

جعفر شربیانی عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران و رئیس شورای اسلامی شهرستان ری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرری که در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، درخصوص نسبتِ ری به تهران اظهار کرد: در پنج دهه اخیر، معضلاتی از جمله فاضلاب، صنایع آلاینده، پسماندها و غیره از تهران به شهرستان ری سرازیر شده و چالش‌ها و مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر خدمات متقابل تهران به مردم ری، گفت: با وجود تلاش‌های انجام گرفته، فاصله زیادی با تحقق مطالبات مردم وجود دارد لذا در دوره ششم شورا، به دنبال احقاق حق مردم ری هستم و در اولین دیدارم با شهردار تهران گفتم که شهرری را باید تبدیل به کارگاه‌های متعدد عمرانی با پروژه‌های بزرگ در راستای رفاه و پیشرفت این شهرستان کنیم. 

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به مهمترین اقدامات انجام گرفته شورا در شهرری طی هشت ماه گذشته، افزود: پروژه پل و زیرگذر باقرشهر که ۱۳ سال پس از تصویب و ۹ سال پس از آغاز عملیات اجرایی، متوقف شده بود با پیگیری‌ها توانستیم به نتیجه برسانیم و طی ۵۰ روز به بهره‌برداری رساندیم.

شربیانی ادامه داد: شهرداری تهران متعهد شده است ۲۰ دستگاه اتوبوس به باقرشهر تحویل دهد، اما تاکنون ۴ دستگاه تحویل داده که درحال پیگیری برای تحویل ۱۶ دستگاه اتوبوس دیگر برای باقرشهر هستیم.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام گرفته ۴ دستگاه اتوبوس درون شهری به شهر حسن آباد فشافویه تحویل داده شد، تصریح کرد: مشکل پوشانده شدن کانال آب در محله‌های عباس آباد، خاورشهر و سادات قیامدشت با پیگیری های جدی درحال رفع شدن است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری با اشاره به تخصیص اعتبار برای پارکینگ طبقاتی در ضلع جنوبی حرم بیان کرد: مشکل مردم محله نفرآباد در مجاورت حرم حضرت عبدالعظیم(ع) از روز اول دغدغه بنده در شورای شهر تهران بود و اکنون نمایندگان مجلس، شهرداری و استانداری تهران پیگیر این مطالبه هستند تا بعد از سه دهه این چالش رفع شود.

شربیانی با بیان این‌که‌ ۲۰ میلیارد تومان برای نوسازی و بهسازی بوستان‌های منطقه ۲۰ اختصاص یافته است، عنوان کرد: رسیدگی به مشکلات حریم شهر تهران، پیگیری معضلات آرادکوه و تعامل با سازمان پسماند شهرداری تهران و پیگیری برای بهره‌برداری از ایوان ری که می‌تواند قطب فرهنگی پایتخت باشد و استفاده از نخبگان ری به عنوان هیأت امنای این مجموعه، پیگیری حل مشکلات ورزشگاه شهر سالم و پیگیری برای حل مشکلات مردم محله حاجی آباد نیز از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار داریم‌. 

وی با بیان اینکه ایجاد کارگروه رسانه شورای شهرستان ری بسیار کار مهمی بود که نقش ویژه‌ای را در پیگیری و حل مشکلات مردم ایفا می‌کند، افزود: اجرای طرح پیگیر کار مردم را در شهرری آغاز کرده‌ایم تا به‌طور رودررو و بدون واسطه با مردم، گامی برای حل مشکلات برداریم همچنین مجمع مشورتی نخبگان ری را با هدف سیاست‌گذاری‌های فرهنگی اجرا خواهیم کرد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در ادامه تاکید کرد: ارتقای شهرداری منطقه ۲۰ به شهرداری ویژه و افزایش اختیارات خاص یکی از مطالبات مهم است که از همه ظرفیت‌ها همچون فرماندار شهرستان ری، نمایندگان مجلس و آقای چمران می‌خواهم که در این راه کمک و همراهی کنند.

شربیانی با اشاره ظرفیت‌های گردشگری و آثار باستانی شهرستان ری گفت: ایجاد زیر ساخت‌های گردشگری می‌تواند مشکل بیکاری را در شهرری حل کند که یک مطالبه جدی است و در این مسئله نیاز به حمایت جدی رئیس جمهور داریم که امیدواریم در سفر آتی آیت الله رئیسی به شهرری، این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیش از ۵ دهه مشکلات به ری سرازیر شده است و نباید حل مشکلات دائما رها شود لذا لازم است مسؤولان و نمایندگان مردم به روند حل موضوعات و پیگیری خدمات قبلی و تکمیل این راه تا تحقق مطالبات مردم تلاش کنند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.