مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

پرداخت بیش از 22 میلیارد تومان وام کشاورزی در شهرستان ری

در سال 99 محقق شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: مبلغ ۲۲ میلیارد و ۳۶۹ میلیون تومان تسهیلات کشاورزی طی سال گذشته در این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛جبرئیل برادری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تسهیلات پرداخت شده در حوزه امور دام و ساخت گلخانه است که به کشاورزان متقاضی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی موجب ایجاد ۳۸۷ شغل پایدار در حوزه کشاورزی شده است، خاطرنشان کرد: شغل های ایجاد شده علاوه بر گلخانه ها و دامداری ها در حوزه هایی مانند صنایع تبدیلی مانند سردخانه و کارخانجات بسته بندی نیز ایجاد شده است.

این مسئول با بیان اینکه در حدود ۲ برابر شغل مستقیم، اشتغال غیر مستقیم و فصلی نیز در سال گذشته ایجاد شده است، افزود: یکی از راهبردهای اصلی جهاد کشاورزی در جنوب تهران ایجاد اشغال در بخش کشاورزی و استفاده از ظرفیت های این بخش در جهت تحقق شعار سال(جهش تولید) است.

برادری یادآور شد: اشتغال و درآمد زایی از مهم ترین مولفه‌های توسعه بخش کشاورزی است که اراضی حاصل‌خیز شهرستان ری ظرفیت مستعدی برای تولید محصولات کشاورزی و اشتغالزایی دارد که باید از این توانمندی به نحو مطلوب استفاده شود.

این مسئول با دعوت از سرمایه گذاران برای ایجاد صنایع کشاورزی نظیر سردخانه و بسته بندی در شهرستان ری ابراز کرد: شهرستان ری به دلیل نزدیکی به بازار مصرف تهران ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه دارد که در صورت ایجاد صنایع کشاورزی قطعا شاهد جهش در حوزه اشتغال و افزایش درآمد خانوارهای این شهرستان خواهیم بود.

به گزارش انعکاس ری، شهرستان ری با ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

اقتباس خبر از : خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 12 =