مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

پرداخت بیش از 22 میلیارد تومان وام کشاورزی در شهرستان ری

در سال 99 محقق شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: مبلغ ۲۲ میلیارد و ۳۶۹ میلیون تومان تسهیلات کشاورزی طی سال گذشته در این شهرستان پرداخت شد.

0 25

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛جبرئیل برادری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تسهیلات پرداخت شده در حوزه امور دام و ساخت گلخانه است که به کشاورزان متقاضی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی موجب ایجاد ۳۸۷ شغل پایدار در حوزه کشاورزی شده است، خاطرنشان کرد: شغل های ایجاد شده علاوه بر گلخانه ها و دامداری ها در حوزه هایی مانند صنایع تبدیلی مانند سردخانه و کارخانجات بسته بندی نیز ایجاد شده است.

این مسئول با بیان اینکه در حدود ۲ برابر شغل مستقیم، اشتغال غیر مستقیم و فصلی نیز در سال گذشته ایجاد شده است، افزود: یکی از راهبردهای اصلی جهاد کشاورزی در جنوب تهران ایجاد اشغال در بخش کشاورزی و استفاده از ظرفیت های این بخش در جهت تحقق شعار سال(جهش تولید) است.

برادری یادآور شد: اشتغال و درآمد زایی از مهم ترین مولفه‌های توسعه بخش کشاورزی است که اراضی حاصل‌خیز شهرستان ری ظرفیت مستعدی برای تولید محصولات کشاورزی و اشتغالزایی دارد که باید از این توانمندی به نحو مطلوب استفاده شود.

این مسئول با دعوت از سرمایه گذاران برای ایجاد صنایع کشاورزی نظیر سردخانه و بسته بندی در شهرستان ری ابراز کرد: شهرستان ری به دلیل نزدیکی به بازار مصرف تهران ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه دارد که در صورت ایجاد صنایع کشاورزی قطعا شاهد جهش در حوزه اشتغال و افزایش درآمد خانوارهای این شهرستان خواهیم بود.

به گزارش انعکاس ری، شهرستان ری با ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

منبع خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.