مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

در آستانه سال نو سیمای ری بهاری می شود

شهردار منطقه ۲۰ اعلام کرد: در آستانه سال جدید با اجرای طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰، سیمای شهر در این منطقه بهاری می‌شود.

فرهاد افشار روز دوشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: در روزهای پایانی سال و با هدف آماده سازی محلات برای نوروز، بهبود کیفیت نگهداشت شهر و افزایش رضایتمندی شهروندان؛ مجموعه فعالیت های مدیریت شهری این منطقه اجرا م می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا طرح استقبال از بهار، از سوی حوزه معاونت خدمات شهری و عوامل اجرایی نواحی هفتگانه منطقه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حال اجرا است.

تزئین شهر با 30 فرش گل

این مسئول خاطرنشان کرد: به منظور آماده سازی شهر برای استقبال از بهار و زیباسازی منظر شهری ۳۰ فرش گل با گونه های متنوع و ۱۵ هزار پیاز لاله رنگین در میادین، بزرگراه ها و فضاهای سبز شهری اجرا شد.
افشار ادامه داد: به منظور فضاسازی نوروزی و متناسب شدن حال و هوای شهر با ایام نوروز، نمادهای آئینی این ایام شامل چهار احجام عید شما مبارک، ۲۴ عدد تخم مرغ رنگی و یک مورد سفره هفت سین در نقاط مهم منطقه نصب شد.
شهردار منطقه ۲۰ تهران – شهرری با بیان اینکه رنگ شدن تخم مرغ ها با مشارکت هنرمندان و شهروندان با شور و نشاط نوروزی اجرا می شود، افزود: جشنواره های تخم مرغ های رنگی، اقوام ایران زمین، عروسکی اقوام، حاجی فیروزها و عروسک های غول پیکر در ایام نوروز ۱۴۰۰ در تعدادی از میادین و معابر اصلی و بوستانها برگزار می شود.
افشار با اشاره به اینکه نورپردازی با المان های نوری یکی از راه های موثر زیباسازی معابر شهری و ایجاد نشاط در فضاهای عمومی شهر به ویژه در شب ها است، اعلام کرد : آذین بندی در میادین ساعی، نماز و بلوار مدرس، اجرای نورپردازی مسیر دوچرخه سواری بوستان توسکا، ماشین دودی، بنای تاریخی چشمه علی و مرکز ری شناسی و تونل نوری در بوستان مادر از جمله اقدامات انجام شده در طرح استقبال از بهار است.

افشار اجرای طرح سبدگل، رنگ آمیزی گاردریل ها و جداول، شستشو و رنگ آمیزی کیوسک ها، مبارزه با جانوران موذی، لایروبی و پاکسازی کانال های درجه یک و ۲، شستشو و رنگ آمیزی غرفه های بازیافت، شستشو و رنگ آمیزی المان های شهری، پاکسازی جداره شهری، حذف زوائد فیزیکی، پاکسازی آبگرمکن های خورشیدی و واکاری و کاشت نهال را از جمله فعالیت های انجام شده برای آراستگی سیمای شهری عنوان کرد.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =