مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

سختی‌های تدریس آنلاین، از کیفیت تدریس کم می‌کند

دبیر مدرسه علی اکبر طالبی‌ دو ناحیه یک شهرری معتقد است، با به وجود آمدن کرونا مشکلات متعددی برای دانش آموزان و دبیران به وجود آمد؛ دبیرانی که حتی تا به حال شاگردان خود را از نزدیک ندیده‌اند و دانش‌آموزانی که هنوز نام آموزگاران خود را به درستی تشخیص نمی‌دهند.

اشرف دستوری، در رابطه با مشکلات تدریس آنلاین در گفت و گو با پانا اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در تدریس مجازی وجود دارد، برگزاری امتحانات آنلاین است که برخی از دانش‌آموزان دچار استرس می‌شوند و باعث می‌شود که نمره خوبی دریافت نکنند و یا اینکه به برخی از آن‌ها نمی‌توان اعتماد کرد و نمره دریافتی نمره خود دانش‌آموز نیست؛ همچنین آسیب زیادی به چشم دانش‌آموزان و دبیران وارد می‌شود زیرا به‌طور مداوم از تلفن همراه استفاده می‌کنند.
او ادامه داد: زمانی که کلاس‌ها به صورت حضوری بود، تمامی امکانات تدریس را مدارس تهیه می‌کردند و مشکلی از لحاظ تجهیزات یادگیری دانش‌آموزان وجود نداشت اما در تدریس آنلاین مشکلات زیادی از جمله کمبود امکانات برای تدریس، نداشتن فیلم‌بردار، نداشتن عکاس وجود دارد.
دستوری در رابطه با مشکلات تهیه وسایل آموزشی افزود: دبیران با امکانات کمی که در منزل دارند، نمی‌توانند تمامی مقدمات تدریس را فراهم کنند و متاسفانه با نداشتن تجهیزات لازم در منزل، یادگیری دانش‌آموزان کمتر می‌شود و همچنین کار معلمان در تدریس آنلاین دشوار‌تر، زیرا هم باید تدریس کنند و همزمان لازم است فیلم‌برداری و عکاسی کنند، که طبیعتا وظیفه دبیر نیست و برای آنها مشکل است و وقت زیادی از زمان تدریس را هدر می‌دهد. در هر صورت در تدریس آنلاین کیفیت آموزش کمتر و تدریس سخت تر است، و همچنین مشکلات بیشتر است.

 

اقتباس خبر از : پانا
نویسنده خبر خبرنگار دانش‌آموز: معصومه قنبری
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 1 =