مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید
مجله اینترنتی

پلمب واحد غیرمجاز بازیافت پلاستیک در کهریزک

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری از شناسایی و پلمب واحد غیرمجاز جمع آوری و بازیافت پلاستیک در کهریزک به دلیل آلودگی زیست محیطی خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،زهره عبادتی رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تخریب‌های گسترده واحد‌های غیرمجاز تفکیک زباله در شهرستان ری اظهار کرد: یک واحد غیرمجاز تفکیک و بازیافت پلاستیک در بخش کهریزک شهرستان ری توسط کارشناسان و بازرسان محیط زیست شهرستان ری شناسایی و به دلیل احراز تخلف پلمب شد.

وی گفت: در پی این بازرسی‌ها مشخص شد که واحد مذکور دارای ۱۶ درب ورود و خروج بوده و موجب آلودگی گسترده محیط زیستی و فاضلاب است که باتوجه به استقرار در منطقه‌ای مسکونی با حکم قضائی شناسایی و در نهایت جمع‌آوری شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری ادامه داد: برای محدود کردن فعالیت‌ واحدهای غیرمجاز تفکیک زباله در گام اول با همکاری بخشداری انشعابات آب، برق و گاز این واحدها قطع می‌شود.

عبادتی اصلی‌ترین دلیل تجمیع واحدهای غیرمجاز جمع آوری و تفکیک پسماندهای پلاستیکی در شهرری را نزدیکی به مجتمع پردازش آرادکوه عنوان کرد و افزود: مسؤولان این مجتمع باید برنامه‌های عملیاتی برای ساماندهی واحدهای جمع‌آوری پسماند در داخل آرادکوه داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اداره محیط زیست شهرستان ری در خصوص پسماندهای پلاستیکی ۲ هدف اصلی را دنبال می‌کند اول اینکه تمامی واحدهای جمع آوری و پردازش این پسماندها از سطح شهرها و روستاهای ری جمع آوری شود و دوم اینکه تمامی پسماندها با همکاری مسؤولان مجتمع آرادکوه در داخل آن جمع‌آوری و بازیافت شود.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + هفده =