مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

یک واحد کشتارگاه دام در کهریزک اخطاریه زیست محیطی گرفت

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اشاره به دفع غیراصولی پسماند توسط یک واحد کشتارگاه دام در بخش کهریزک، گفت: این واحد کشتارگاهی اخطاریه زیست محیطی دریافت کرد.

زهره عبادتی ، اظهار داشت: عوامل این کشتارگاه دام پسماندهای حاصل از کشتار دام های سنگین و سبک خود را به شکل کاملا غیراصولی در نزدیکی یکی از روستاهای بخش کهریزک رها سازی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه بوی نامطبوع این پسماندهای کشتارگاهی موجب آزار مردم روستای دوتویه شده بود، عنوان کرد: تخلیه غیراصولی پسماندهای کشتارگای علاوه بر انتشار بوی نامطبوع موجب تجمع جانوران موذی و حشرات نیز در منطقه می شود.

عبادتی اضافه کرد: عدم رعایت نکات اصولی دفع پسماند توسط این کشتارگاه موجب آلودگی منابع آب و خاک منطقه نیز شده است که در صورت تکرار این واحد پلمب خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه کشتارگاهی های دام دارای سه نوع پسماند شاخ و صم، محتویات شکبمه دام و خون هستند، ابراز کرد: کشتارگاه های صنعتی باید دارای سالن پخت خون برای تولید غذای طیور و همچنین سیستم تبدیل شکبمه دام به کود باشند.

عبادتی یادآور شد: هم اکنون عوامل کشتارگاه قول مساعد برای پاکسازی محیط و دفع اصولی پسماند را داده اند و به زودی منطقه آلوده در روستای دوتویه پاک سازی می شود.

شهرستان ری دارای چهار کشتارگاه دام سنگین و سبک و ۶ کشتارگاه طیور است.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر دارای پنج بخش مرکزی، خاوران، کهریزک، فشافویه و قلعه نو است که در جنوب استان تهران قرار گرفته است.

اقتباس خبر از : خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 9 =