مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

فضاهای آموزشی کهریزک به عنوان پایلوت در ایجاد کارآفرینی انتخاب شد

رییس آموزش و پرورش بخش کهریزک از توابع شهرستان ری گفت: فضاهای آموزشی این بخش به عنوان پایلوت در زمینه ایجاد کارآفرینی و تجاری سازی از سوی وزارت آموزش و پرورش انتخاب شده است.

محمدرضا افضلی نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش از بین ۷۵۶ منطقه در کل کشور، کهریزک را به عنوان پایلوت در اجرای طرح مورد توجه و تاکید قرار داده و تعیین کرده است.

وی افزود: استقلال مالی، کارآفرینی، سرمایه گذاری و تجاری سازی از مهمترین اهداف اجرای طرح توسعه کارآفرینی در کهریزک به شمار می رود.

رییس آموزش و پرورش بخش کهریزک از توابع شهرستان ری خاطرنشان کرد: کارآفرینی از موضوعات و نکات مورد اهمیت برای دانش آموزان به شمار می رود چرا که آنها در آینده از کسب و کار و درآمد برخوردار خواهند شد.

این مسئول اضافه کرد: برای شروع کار در راستای اجرای طرح به تخصیص مبلغ ۱۵ میلیارد تومان نیاز است.

افضلی نیا با بیان اینکه طرح کار آفرینی و تجاری سازی واستفاده از فضاهای مازاد برنیاز آموزشی اجرایی می شود، اذعان داشت: این طرح هنوز آغاز نشده ودر حال نقشه کشی و برآورد قیمت ومکاتبه با شهرداری کهریزک جهت هموار کردن سیر اداری هستیم و ۱۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز نیز از اعتبارت وزارتخونه تامین می شود.

به گفته افضلی نیا در سال ۹۳ شمار دانش آموزان کهریزک ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر بوده که در حال حاضر این تعداد دانش آموز به ۳۲ هزار نفر در ۱۲۴ مدرسه رسیده است.
بخش کهریزک با جمعیتی در حدود ۱۶۳ هزار نفر ایرانی و اتباع از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =