مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

بیش از ۲.۵ تن فرآورده دامی فاسد در شهرستان ری معدوم شد

رییس اداره دامپزشکی شهرستان ری با بیان اینکه پنج هزار و ۲۶۵ کیلوگرم انواع فرآورده دامی طی ۲ ماه گذشته از مراکز عرضه شهرستان ضبط شده است، گفت: ۲ هزار و ۵۲۶ کیلوگرم به دلیل فاسد بودن معدوم سازی شد.

وحید رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۲۰ کیلوگرم گوشت گاو، ۶۶۳ کیلوگرم گوشت گوسفندی و یک هزار و ۵۴۳ کیلوگرم گوشت سفید به علت فاسد و غیرقابل استفاده بودن پس از آزمایشات لازم معدوم سازی شد.

وی با اشاره به اینکه این میزان فرآورده خام دامی در جریان نظارت و بازدید کارشناسان و بازرسان اداره دامپزشکی از مرکز عرضه گوشت قرمز و سفید شهرستان ری کشف شده است، خاطرنشان کرد: فاسد و غیر بهداشتی بودن فرآورده های دامی کشف شده با نمونه گیری و آزمایش‌های دقیق علمی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی ری تشخیص داده می شود.

رستگاری یادآور شد: اقدامات معدوم سازی گوشت سفید و قرمز با حکم و نظارت دستگاه قضائی انجام می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: بازرسان اداره دامپزشکی شهرستان ری در راستای تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

رستگاری با اشاره به اینکه بخش مهمی از ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با تأمین فرآورده‌های دامی و لبنی سالم تحقق می‌یابد، اضافه کرد: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی در همه مراحل تولید و استحصال، حمل و نقل و عرضه در دستور کار دامپزشکی شهرستان ری قرار دارد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =